Türkiye’nin Toprak Tipleri Slayt

6

Türkiye’nin Toprak Tipleri Slaytı 2018

Sevgili arkadaşlar 10. sınıf Coğrafya dersi konusu olan Türkiye’nin Toprak Tipleri slaytımızı yeni ders kitabından yararlanarak özenle hazırladık. Ayrıca slaytımız yüksek kalite ve konuya uygun bol görsel içermekte olup çok kapsamlıdır. Konu Etkinliklerinin çözümleri ve ölçme değerlendirme sorularının çözümleri yer almaktadır. Sunuyu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. iyi çalışmalar.
13.4 Mb Boyutu olup 74 Sayfadan oluşuyor.

Slayt İçeriği:
Türkiye’nin toprak tipleri
Türkiye’deki zonal topraklar
Türkiye’deki intrazonal topraklar
Türkiye’deki azonal topraklar
Türkiye’de toprak kullanımı
Türkiye’de toprak erozyonu

Bu Slaytla;
• Türkiye’deki toprak tiplerini ve toprakların dağılışında etkili olan faktörleri,
• Türkiye topraklarının hangi amaçlarla kullanıldığını, öğreneceksiniz.

Türkiye'nin Toprak Tipleri

 

 

Yazar Hakkında

Coğrafya hayata bakış açım, hayat felsefem..

6 yorum

  1. Hocam merhaba adım murat. Slaytlar için çok teşekkür ederim emeğinize sağlık. Slaytlar da biraz daha fazla görsel olsa çok daha iyi olur çözünürlüğü yüksek fotoğraflar özellikle. Birde kısa videolar eklerseniz slaytlara daha ilgi çekici olur örneğin tsunami işlerken videosu olsa yada heyelan, yada hayvancılık konusu işlenirken dünyadaki değişik cinsleri mesela. son olarak sunu sonunda çıkmış sorular da koyabilirsiniz.
    kolay gelsin

    • Murat hocam öncelikle önerileriniz için biz çok teşekkür ederiz. Değerli hocalarımızın yorumlarını her zaman dikkate alıyoruz. Slaytlarımızda genellikle kaliteli ve çok resim eklemeye çalışıyoruz. Ama slayt çok uzun olmasın diye fazla resim eklemekten kaçınıyoruz. Konunun özelliğine göre bazen resim sayısı az olabiliyor. Video ekleme konusunda size katılıyorum bazı slaytlarımıza video eklememiz lazım. Çıkmış soruları bazı slaytlarmızda ekledik fakat slaytlarımızı hazırlarken çok zaman harcıyoruz o yüzden çıkmış soruları eklemeye fırsatımız olmadı. 2018-2019 eğitim-öğretim yılında sizin bu önerilerinizi dikkate alıp slaytlarımızı daha kaliteli yapmaya çalışacağız. İyi akşamlar diliyoruz hocam. Yorum ve eleştirilerinizi bekliyoruz.

  2. Elinize emeğinize sağlık burdan alıp derslerimizde üzerine ekleyerek kullanıyoruz..çok çok sağolun

Cevap Yaz