Türkiye’nin Toprak Tipleri Slayt

21

Türkiye’nin Toprak Tipleri Slaytı

Sevgili arkadaşlar 10. sınıf Coğrafya dersi konusu olan Türkiye’nin Toprak Tipleri slaytımızı yeni Meb ders kitabından yararlanarak hazırladık. Slaytımız yüksek kalite ve konuya uygun bol görsel içermekte olup kapsamlıdır. Konu Etkinliklerinin çözümleri ve konu ile ilgili çıkmış Yks soruları ve çözümleri de yer almaktadır. Sunuyu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. iyi çalışmalar.
7 Mb Boyutu olup 36 Sayfadan oluşuyor.

Slayt İçeriği:
Türkiye’nin toprak tipleri
Türkiye’deki zonal topraklar
Türkiye’deki intrazonal topraklar
Türkiye’deki azonal topraklar
Türkiye’de toprak kullanımı
Türkiye’de toprak erozyonu

Bu Slaytla;
• Türkiye’deki toprak tiplerini ve toprakların dağılışında etkili olan faktörleri,
• Türkiye topraklarının hangi amaçlarla kullanıldığını, öğreneceksiniz.

Türkiye'nin Toprak Tipleri

 

 

Yazar Hakkında

Coğrafya hayata bakış açım, hayat felsefem..

21 yorum

 1. Hocam merhaba adım murat. Slaytlar için çok teşekkür ederim emeğinize sağlık. Slaytlar da biraz daha fazla görsel olsa çok daha iyi olur çözünürlüğü yüksek fotoğraflar özellikle. Birde kısa videolar eklerseniz slaytlara daha ilgi çekici olur örneğin tsunami işlerken videosu olsa yada heyelan, yada hayvancılık konusu işlenirken dünyadaki değişik cinsleri mesela. son olarak sunu sonunda çıkmış sorular da koyabilirsiniz.
  kolay gelsin

  • Murat hocam öncelikle önerileriniz için biz çok teşekkür ederiz. Değerli hocalarımızın yorumlarını her zaman dikkate alıyoruz. Slaytlarımızda genellikle kaliteli ve çok resim eklemeye çalışıyoruz. Ama slayt çok uzun olmasın diye fazla resim eklemekten kaçınıyoruz. Konunun özelliğine göre bazen resim sayısı az olabiliyor. Video ekleme konusunda size katılıyorum bazı slaytlarımıza video eklememiz lazım. Çıkmış soruları bazı slaytlarmızda ekledik fakat slaytlarımızı hazırlarken çok zaman harcıyoruz o yüzden çıkmış soruları eklemeye fırsatımız olmadı. 2018-2019 eğitim-öğretim yılında sizin bu önerilerinizi dikkate alıp slaytlarımızı daha kaliteli yapmaya çalışacağız. İyi akşamlar diliyoruz hocam. Yorum ve eleştirilerinizi bekliyoruz.

   • Fotoğraflar ve videolar olmasa yada etkinlik öğrenciler çabuk sıkılıyor. Fotoğrafı yada videoyu görünce ilgisi artıyor derse. Öğrenciye kalsa hocam başka video yok mu foto yok mu:)

    • Haklısınız Murat hocam. Öğrencilere sürekli aynı yöntemle ders işlemek sıkıcı olabiliyor. Slaytın yanında ebadan video indirip izletebilirsiniz. Slaytlarımızda daha çok resime yer vermeye çalışacağız. Teşekkür ederiz yorumunuz ve öneriniz için.

 2. Elinize emeğinize sağlık burdan alıp derslerimizde üzerine ekleyerek kullanıyoruz..çok çok sağolun

 3. Hocam toprağın özellikleri belirtilirken siyah zemin olmamış sanki mehmet ali hocanın slaytından bakarsanız daha iyi anlarsınız(Yeni slaytları kendi sitesinden) beyaz zemin ve yanında toprağın fotosu olsa daha iyi olur sanki. iyi çalışmalar

  • Murat hocam özellikle resimlerin büyük ve kaliteli olmasına dikkat etmeye çalışıyoruz. O yüzden tam ekran şeklinde toprak resimlerini eklemeye çalıştık. Slaytlarımızda arka plan olarak siyah renk kullanıyoruz. Bazen slaytın durumuna göre renklerde değişiklik yapabiliriz. Teşekkür ederiz öneriniz için. Size de iyi çalışmalar diliyoruz.

  • Merhaba Ayhan konu testlerini yayınlamaya devam ediyoruz ancak malumunuz baya bir yoğunluk var yetiştirmekte zorluk oluyor kısa zamanda ekleyeceğiz.

 4. ibrahim halil -

  Hocam Merhaba;
  öncelikle emekleriniz için teşekkür ederim slaytlar oldukça güzel ve açıklayıcı, görsel olarak, uygulama olarak gayet güzel. derslerimde kullanıyorum hocam gayet verimli oluyor.

 5. Merhaba İbrahim Halil hocam. Slaytlarımızın derslerde sizlere ve öğrencilere faydalı olmasına sevindim. Yorumunuz için teşekkür ederiz. Eleştiri ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.

Cevap Yaz