Toprak Örtüsü Slayt

18

Yeryüzündeki Toprak Örtüsü Slaytı

Sevgili arkadaşlar 10. sınıf Coğrafya dersi konusu olan Yeryüzündeki Toprak Örtüsü slaytımızı ders kitaplarından yararlanarak hazırladık. Slaytımız yüksek kalite ve konuya uygun bol görsel içermekte olup kapsamlıdır. Konu Etkinliklerinin çözümleri ve konu ile ilgili çıkmış YKS soruları ve çözümleri de yer almaktadır. Sunuyu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. iyi çalışmalar.
15 Mb Boyutu olup 59 Sayfadan oluşuyor.

Slayt İçeriği:
Toprak nedir?
Ayrışma Türleri
Toprağın Katmanları
Toprak Oluşumunu Etkileyen Faktörler
Toprak Çeşitleri
Konuyla ilgili çıkmış sorular.

Bu Slaytla;
• Yeryüzündeki toprak örtüsünü ve özelliklerini öğreneceksiniz.

Toprak Örtüsü Slayt
Slayt hazırlanırken yararlanılan kaynaklar: Meb Coğrafya 10 Ders Kitabı 2019

 

indir

Yazar Hakkında

Coğrafya hayata bakış açım, hayat felsefem..

18 yorum

 1. Ellerinize sağlık iyi bir kolejde çalışıyorum ve çalışmalarınız gerçekten içerik bakımından harika en büyük yardımcımız sizsiniz teşekkürü bir borç biliriz.

  • Merhaba Filiz hocam. Değerli mesajınız için teşekkür ederiz. İçeriklerimizin size ve öğrencilerinize faydalı olduğunu duymak harika. iyi çalışmalar

  • Merhaba Gençay TERLEMEZ hocam. Yorumunuz ve ilginiz için çok teşekkür ederim. Bize her zaman yorumlarınızla destek oluyorsunuz. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

 2. Hocam emeğinize sağlık…
  Slaytlarınız içerik, görseller,alıştırmalar ve ösym sorularıyla çok öğretici. Öğrencilerim de ben de çok faydalandık. Ne kadar teşekkür etsek az . Hoşçakalın.

  • Merhaba Kübra hocam. Değerli mesajınız için teşekkür ederiz. Bu şekilde dönütler almak bizi mutlu ediyor çalışma isteğimizi artırıyor.

 3. Merhabalar ben bu konuyu anlamadım çünkü iyi değil daha iyi olabilir yani şöyle söylim daha açık olsa daha iyi olur

Cevap Yaz