Türkiye’nin Su Kaynakları Slayt

23

Sevgili arkadaşlar 10. sınıf Coğrafya dersi konusu olan Türkiye’nin Su Kaynakları slaytımızı ders kitaplarından yararlanarak hazırladık. Slaytımız yüksek kalite ve konuya uygun bol görsel içermekte olup kapsamlıdır. Konu Etkinliklerinin çözümleri ve konu ile ilgili çıkmış YKS soruları ve çözümleri de yer almaktadır. Sunuyu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. iyi çalışmalar.
21 Mb Boyutu olup 90 Sayfadan oluşuyor.

Slayt İçeriği:
Türkiye’nin Denizleri
Türkiye’nin Gölleri
Türkiye’nin Akarsuları
Türkiye’nin Yer altı Suları
Türkiye’de Su Kaynaklarından Yararlanma
Türkiye’nin Önemli Kaplıcaları
Konuyla ilgili çıkmış sorular.

Bu Slaytla;
• Türkiye’nin su varlıklarının genel özelliklerini ve coğrafi dağılışlarını,
• Türkiye’de su varlıklarının ekonomiye, sosyal hayata ve kültürel özelliklere etkilerini öğreneceksiniz.

Türkiye'nin Su Kaynakları slayt
Slayt hazırlanırken yararlanılan kaynaklar: Meb Coğrafya 10 Ders Kitabı 2019

 

 

indir

Yazar Hakkında

Coğrafya hayata bakış açım, hayat felsefem..

23 yorum

 1. Önder ÖZDEMİR -

  hocam mrb isminizi bilmiyorum sizlerle tanışmak isterim İstanbul üniversitesi coğrafya son sınıf öğrencisiyim sitenizi çok beğendim emeğinize sağlık çalışmalarınızdan anlıyorum ki bu mesleği canı gönülden yapıyorsunuz yüreğinize emeğinize sağlık başarılarınızın devamını dilerim

  • Merhaba Önder Özdemir. Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz. Sizinde mesleğinize aşık ve işini hakkıyla ifa eden bir eğitimci olacağınız kesin.

  • Sayın YMR26, Türkiye’nin Su Kaynakları görselinin altında indir yazan butona tıkladığınızda sizi google drive indirme sayfasına yönlendirecek. O sayfanın üstünde aşağı doğru bir ok işareti var. Oraya tıkladığınızda slayt bilgisayarınıza inmeye başlayacaktır.

 2. Hocam yoğunluktan gözden kaçmış sanırım göller etkinliğinde sayılarda yanlışlık var hazar gölü yanlış sayı ile gösterilmiş tekrar kontrol eder misiniz?

  • Merhaba Murat hocam. Evet bahsettiğiniz gibi 11 olması gerekirken sehven 5 yazılmış düzelttik. iyi çalışmalar

 3. sayın hocam ellerinize sağlık
  bu arada yeryüzündeki toprak türleri ile ilgili yeni slayt yayınlayacak mısınız
  kolay gelsin iyi çalışmalar

 4. Onur Karakaya -

  Hocam emekleriniz için teşekkür ederim. Bu slaytla ilgili bir yanlışlığı sizinle paylaşacağım, Türkiye’nin Gölleri ve Heyelan Set Gölleri yazan sayfada Abant diye yazılan göl Bolu Gölcük gölü, sık karıştırılan göller, bilgi vermek istedim tekrar teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

 5. sınıf hocamız türkiyedeki su kaynaklarını ödev verdi 90 sayfayıda yazmammı lazım yoksa şuraya kadar yaz dediğiniz bir yer varmı

  • Merhaba Aras. Slaydımızda yazı çok fazla yok. Yazı olan kısımları alabilirsin ve haritalardan bazı kısımları çizebilirsin. Başarılar dilerim.

 6. Hocam merhaba ben de emekleriniz için çok teşekkür ederim . Bu slaytla ilgili dikkatimi çeken bir şey oldu onu sizinle paylaşmak isterim göller tablosunda Beyşehir Gölü Karma oluşumlu göller altında verilmiş bir sonraki slaytta ise tektonik göller haritasında gösterilmiş MEB kitabında da Tektonik göl olarak verilmiş. Bir yanlışlık olabilir mi? İyi çalışmalar hocam kolay gelsin.

  • Merhaba Esma hocam. Slaydımızı farklı kitaplardan hazırladığımız için bazı bilgiler karışabiliyor. Beyşehir Gölü ile ilgili şu bilgi veriliyor; oluşumu bakımından tektonik meşeyli, karstik bir göldür. Uzaydan çekilen fotoğraflarda görüldüğü gibi kuzey güney yönünde faylanma gölün oluşumunda birinci dereceden etken olmuştur. Mada Adası’ndan başlayan ve Manavgat-Köprüçay havzaları arasından inen Kepez Fayı’nın bu iki havzaya da su kaçırdığı Mada adasındaki düdenlerde yapılan boya deneyiyle ispatlanmıştır. Gölün kuzeyindeki Hamat Burnu düdeni’yle Küre Düdeni ve hacı Akif Adası civarındaki düdenlerden kaçan sular oldukça ilgi çekicidir.
   İyi çalışmalar dilerim.

Cevap Yaz