Türkiye’de Dış Kuvvetler Slayt

17

Türkiye’de Dış Kuvvetler Slaytı

Sevgili arkadaşlar 10. sınıf Coğrafya dersi konusu olan Türkiye’de Dış Kuvvetler slaytımızı ders kitaplarından yararlanarak hazırladık. Slaytımız yüksek kalite ve konuya uygun bol görsel içermekte olup kapsamlıdır. Konu Etkinliklerinin çözümleri ve konu ile ilgili çıkmış YKS soruları ve çözümleri de yer almaktadır. Sunuyu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. iyi çalışmalar.
15 Mb Boyutu olup 53 Sayfadan oluşuyor.

Slayt İçeriği:
Türkiye’de Akarsuların oluşturduğu yer şekilleri
Türkiye’de Rüzgarların oluşturduğu yer şekilleri
Türkiye’de Buzulların oluşturduğu yer şekilleri
Türkiye’de Karstik arazide oluşan yer şekilleri
Türkiye’de Dalga ve Akıntıların oluşturduğu yer şekilleri
Ülkemizdeki Kıyı Tipleri
Konuyla ilgili çıkmış sorular.

Bu Slaytla;
• Türkiye’deki başlıca yeryüzü şekillerini ve bunların oluşum süreçlerine dış kuvvetlerin etkilerini öğreneceksiniz.

Kıyı Tipleri Slayt
Slayt hazırlanırken yararlanılan kaynaklar: Meb Coğrafya 10 Ders Kitabı 2019

indir

Yazar Hakkında

Coğrafya hayata bakış açım, hayat felsefem..

17 yorum

  1. Çok teşekkürler hocam. Sunuları kaç arkadaş hazırlıyor acaba? Bazı sunular farklı gibi. Fotoğraf kalitesi ve çıkmış sorular az gibi geldi. Sadece üniversite girişte çıkmış sorular yerine KPSS sorularıda eklenebilir tabi uygun olanlar kazanıma.
    tekrar emeğiniz için çok sağolun iyi çalışmalar

    • Murat hocam 9-10-11. sınıf slaytlarını Demirkazık tek elden hazırlıyor. Ancak 12. sınıf slaytlarını farklı hocalarımız hazırlayıp bize gönderiyor biz de paylaşıyoruz. Görüş ve önerileriniz için teşekkür ederiz dikkate alınacaktır. iyi çalışmalar dileriz.

  2. Hocam öncelikle çalışmalarınızdan yararlanıyoruz. Emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Sorum olacak, dış kuvvetler konusunun sonunda yer alan “yer şekillerinin diğer oluşum süreçleri” ile ilgili bir slayt paylaşımı olacak mı?

  3. Harika bir site. Bu site sayesinde en zorlandığım ders olan coğrafyayı çok İyi anlamaya başladım. Çok teşekkürler Coğrafya hocası

Cevap Yaz