Yeryüzündeki Su Kaynakları Slayt

12

Yeryüzündeki Sular Slaytı

Sevgili arkadaşlar 10. sınıf Coğrafya dersi konusu olan Yeryüzündeki Su Kaynakları slaytımızı ders kitaplarından yararlanarak hazırladık. Slaytımız yüksek kalite ve konuya uygun bol görsel içermekte olup kapsamlıdır. Konu Etkinliklerinin çözümleri ve konu ile ilgili çıkmış YKS soruları ve çözümleri de yer almaktadır. Sunuyu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. iyi çalışmalar.
15 Mb Boyutu olup 58 Sayfadan oluşuyor.

Slayt İçeriği:
Yeryüzündeki Suyun Kaynakları
Su Döngüsü
Okyanuslar
Denizler
Göller
Akarsular
Yeraltı Suları ve Kaynaklar
Konuyla ilgili çıkmış sorular.

Bu Slaytla;
• Yeryüzündeki su kaynaklarını ve özelliklerini öğreneceksiniz.

Yeryüzündeki Su Kaynakları Slayt
Slayt hazırlanırken yararlanılan kaynaklar: Meb Coğrafya 10 Ders Kitabı 2019

 

 

indir

Yazar Hakkında

Coğrafya hayata bakış açım, hayat felsefem..

12 yorum

  1. Elinize sağlık çok güzel olmuş hocam. Sormak istediğim TÜBİTAK’da ve bazı kaynaklarda 5 okyanus olarak gösteriliyor keşke bunu da belirtseydiniz ben 5 okyanus olarak işliyorum.

    kolay gelsin

    • Merhaba Murat hocam iyi akşamlar. Evet hocam yabancı kaynaklarda ve bazı kitaplarda beş tane okyanus gösteriliyor. Sınavlarda meb kitabı baz alındığı için biz de üç tane Okyanusu gösterdik hocam. İyi çalışmalar dilerim.

    • Merhaba Murat hocam. İlginiz için teşekkür ederiz. Bahsetmiş olduğunuz kısımdaki yanlışlık düzeltilmiştir. iyi çalışmalar

  2. Yusufcan Eksik -

    hocam dosyaları dowland etmekte sorun yaşıyorum dowland tuşuna bastıktan sonra google drive açılıyor lütfen yardımcı olun şımdiden teşekkür ederim

Cevap Yaz