Koordinat Sistemi ve Konum Slayt

17

Koordinat Sistemi ve Konum Slaytı

Sevgili arkadaşlar 9. sınıf Coğrafya dersi konusu olan Koordinat Sistemi ve Konum slaytımızı ders kitaplarından yararlanarak kitaplara paralel olacak şekilde hazırladık. Slaytımız yüksek kalite ve konuya uygun bol görsel içermekte olup kapsamlıdır. Konu Etkinliklerinin çözümleri ve konu ile ilgili çıkmış YKS soruları ve çözümleri de yer almaktadır. Sunuyu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. iyi çalışmalar.
8 Mb Boyutu olup 54 Sayfadan oluşuyor.

Slayt İçeriği:
Coğrafi Koordinat Sistemi
Mutlak (Matematik) Konum
Paralel
Enlem
Meridyen
Boylam
Antimeridyen
Göreceli (Özel) Konum
Konu ile ilgili çıkmış sorular.

Bu Slaytla;
• Koordinat sisteminin önemini
• Coğrafi konumu ve türlerini öğreneceksiniz.

Koordinat Sistemi ve Konum Slayt
Slayt hazırlanırken yararlanılan kaynaklar: MEB Coğrafya 9 Ders Kitabı 2017, MEB Coğrafya 9 Ders Kitabı 2019, Tutku Yayıncılık Coğrafya 9 Ders Kitabı 2019

indir

Yazar Hakkında

Coğrafya hayata bakış açım, hayat felsefem..

17 yorum

    • linkle ilgili sıkıntı görünmemektedir. Link çalışmaktadır. Sayfayı yenilemenizi ya da tarayıcınız önbelleğini temizlemenizi rica ederim. iyi çalışmalar

  1. Hocam sunum hazırlarken sifreliyor musunuz? neden ppsx şekinde dosya uzantısı ppt olsa daha iyi değil mi ? evde indirim akıllı tahtada açmak istesem açmıyor hata olarak ppsx dosyasını windows acamıyor diyor. ama direk sizin siteden akıllı tahtaya indirsem açıyor? Bir sıkıntı var ama ne? Mehmet ali hocamızın slytlarında bu olmuyordu.

  2. Tüm slaytlarınızı ve testlerinizi kullanıyorum. Ellerinize emeğinize sağlık, kendi slaytlarımı artık kullanmıyorum.Çok profesyonel hazırlıyorsunuz.Tebrikler.

Cevap Yaz