Dünya’nın Tektonik Oluşumu Slayt

49

Dünya’nın Tektonik Oluşumu Slaytı

Sevgili arkadaşlar 10. sınıf Coğrafya dersi konusu olan Dünya’nın Tektonik Oluşumu slaytımızı ders kitaplarından yararlanarak hazırladık. Slaytımız yüksek kalite ve konuya uygun bol görsel içermekte olup kapsamlıdır. Konu Etkinliklerinin çözümleri ve konu ile ilgili çıkmış yks soruları ve çözümleri de yer almaktadır. Sunuyu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. iyi çalışmalar.
10 Mb Boyutu olup 46 Sayfadan oluşuyor.

Slayt İçeriği:
Dünya’nın İç Yapısı
Dünya’nın Katmanları
Levha Tektoniği
Kıtaların Kayma Teorisi
Konu ile ilgili çıkmış sorular

Bu Slaytla;
• Dünya’nın tektonik oluşumunu ve bu oluşum sürecinin etkilerini
• Kıta çekirdeklerini ve bunların hareketlerini öğreneceksiniz.

Dünya'nın Tektonik Oluşumu slayt
Slayt hazırlanırken yararlanılan kaynaklar: Meb Coğrafya 10 Ders Kitabı 2019
 

 

indir

Yazar Hakkında

Coğrafya hayata bakış açım, hayat felsefem..

49 yorum

  • Çok teşekkür ederiz yorumunuz için Murat hocam. Elimizden geldiğince slaytlarımızı iyileştirmeye çalışıyoruz. Sizin yorum ve eleştirilerinizi dikkate alıyoruz. İyi akşamlar dileriz.

 1. Elinize sağlık hocam, slaytlarınız çok güzel, hem öğrenciler hem bizler için harika çalışmalar yapıyorsunuz emeğinize teşekkür ederiz.

  • Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz Alp hocam. Çalışmaların faydalı olduğunu duymak bizi mutlu ediyor. iyi çalışmalar

 2. Hocam emeğinize sağlik.Çalışmalarınızdan çok faydalanıyoruz.Cok teşekkür ederim.10.sınıf jeolojik zamanlar ve Türkiyenin jeolojik geçmişi konusunun slaytı ne zaman eklenebilir

 3. Zeynep Sultan Yıldırım -

  Sayın hocam geçen dönemden beri takipçinizim, siz muhteşem bir detaysınız. Allah sizden razı olsun, artık derslerim daha eğlenceli 🙂

  • Merhaba hocam siz nasıl bi hata verdiğini yazarsanız ona göre çözüm ararız. Akıllı tahtada mı kullanmaya çalıştınız yoksa bilgisayarda mı açılmadı?

 4. Sayın hocam o kadar güzel sunular hazırlıyorsunuz ki derslerin işlenişine gerçekten çok büyük katkınız oluyor.Emeğiniz için çok teşekkür ederiz.

 5. Hocam emekleriniz için slaytlarınız için teşekkürler iki seneden beri slaytlarınızı kullanıyorum. Ellerinize sağlık
  birde 2020-2021 yıllık planlar ne zaman hazır olacak teşekkürler

 6. hocam okyanusal levhaların uzaklaşma alanında hendekler oluşur yazmışsınız okyanus ortası sırtlar olmalı diye düşünüyorum bakabilir misiniz

  • Alparslan KILIÇ -

   COĞRAFYA EĞİTİMİ İÇİN EMEK HARCADIĞINIZ BÜTÜN ÇALIŞMALARINIZ İÇİN ÇOK ÇOK TEŞEKKÜRLER …EN İÇTEN SELAM VE SEVGİLERİMİ GÖNDERİYORUM KALIN SAĞLICAKLA…..

 7. Hazırladığınız slaytlar, sorular, diğer materyaller sayesinde derli toplu ders hazırlığı yapabiliyorum
  . Emeğinize sağlık. Mesleki anlamda ilk uğrak noktamız bu site. Başarılarınızın devamını dilerim. Sağolun varolun.

  • Merhaba Said MİRZE hocam. Yorumunuz için teşekkür ederiz. Coğrafya dersinin daha iyi öğretilmesi için elimizden geldiğince çalışıyoruz. İyi çalışmalar dileriz hocam.

 8. Teşekkür ederim slaytlarınız ve konu testleriniz için.Başarılar diliyorum…İyi çalışmalar

Cevap Yaz