Jeolojik Zamanlar ve Türkiye’nin Jeolojik Oluşumu Slaytı

11

Jeolojik Zamanlar ve Türkiye’nin Jeolojik Oluşumu Slaytı

Sevgili arkadaşlar 10. sınıf Coğrafya dersi konusu olan Jeolojik Zamanlar ve Türkiye’nin Jeolojik Oluşumu slaytımızı yeni ders kitabından yararlanarak hazırladık. Slaytımız yüksek kalite ve konuya uygun bol görsel içermekte olup kapsamlıdır. Konu Etkinliklerinin çözümleri ve konu ile ilgili çıkmış yks soruları ve çözümleri de yer almaktadır. Sunuyu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. iyi çalışmalar.
7.4 Mb Boyutu olup 28 Sayfadan oluşuyor.

Slayt İçeriği:
Jeolojik Zamanlar
Türkiye’nin Jeolojik Geçmişi
Konu ile ilgili çıkmış sorular

Bu Slaytla;
• Jeolojik zaman cetveli ile Dünya’nın geçirdiği evreleri
• Ülkemizde jeolojik zamanlar boyunca meydana gelen değişimleri öğreneceksiniz.

Jeolojik Zamanlar slayt
Slayt hazırlanırken yararlanılan kaynaklar: Meb Coğrafya 10 Ders Kitabı 2019, Gün Yayıncılık Coğrafya 10 Ders Kitabı 2019
 

 

Yazar Hakkında

Coğrafya hayata bakış açım, hayat felsefem..

11 yorum

 1. Sayın hocam;
  Sitenizden bir coğrafya öğretmeni olarak çok faydalanıyorum ve özellikle slaytlarınızı sınıf ortamında gösteriyorum.. özellikle kitapla uyumlu, kitaptaki uygulamaları da içeren şekilde olanları çok işimize yarıyor..elinizine emeğinize sağlık.

  • Derya hocam meslektaşlarımızdan bu şekilde güzel dönütler almak bizi mutlu ediyor. Slaytların derslere katkı sağlaması öğrencilerimize faydalı olması bizim için çok değerli. iyi çalışmalar dileriz.

 2. SEMİH DOĞAN -

  Çok teşekkürler öğrencilerimizin çok hoşuna gidiyor bu sunumlar.Biraz daha erken yayınlama imkanımız var mı aceba sunumları mesela planda bu hafta bu konu bitti.tekrardan emeğinize sağlık

  • Biz teşekkür ederiz yorumunuz için Semih DOĞAN hocam. 9-10-11-12 sınıfları slaytlarının hepsini tekrar hazırladığımız için yetiştirmekte zorlanıyoruz hocam. Yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Yeni slaytlarımız biter bitmez paylaşırız hocam. İyi çalışmalar dileriz.

 3. Yakup Turkuaz -

  2018’de paylaştığınız bir versiyonu vardı da, onu gönderme (link de olabilir) şansınız mevcut mu rica etsem?

 4. Eren Coşkun -

  Merhaba hocam, 3 yıldır sunumlarınızı kullanıyorum. Gerçekten çok güzel ve içerikleri çok yararlı. Sayenizde güzel coğrafya dersimizi daha zevki ve renkli anlatabiliyoruz. Her şey için teşekkür ederim, hakkınızı helal edin 🙂

  • Sayın Eren ÇOŞKUN hocam rica ederiz. Yorumunuz için biz teşekkür ederiz. Yorum ve eleştirilerinizi her zaman görmek isteriz. İyi çalışmalar hocam.

Cevap Yaz