Jeolojik Zamanlar ve Türkiye’nin Jeolojik Oluşumu Slaytı

7

Jeolojik Zamanlar ve Türkiye’nin Jeolojik Oluşumu Slaytı

Sevgili arkadaşlar 10. sınıf Coğrafya dersi konusu olan Jeolojik Zamanlar ve Türkiye’nin Jeolojik Oluşumu slaytımızı yeni ders kitabından yararlanarak hazırladık. Slaytımız yüksek kalite ve konuya uygun bol görsel içermekte olup kapsamlıdır. Konu Etkinliklerinin çözümleri ve konu ile ilgili çıkmış yks soruları ve çözümleri de yer almaktadır. Sunuyu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. iyi çalışmalar.
7.3 Mb Boyutu olup 28 Sayfadan oluşuyor.

Slayt İçeriği:
Jeolojik Zamanlar
Türkiye’nin Jeolojik Geçmişi
Konu ile ilgili çıkmış sorular


Bu Slaytla;
• Jeolojik zaman cetveli ile Dünya’nın geçirdiği evreleri
• Ülkemizde jeolojik zamanlar boyunca meydana gelen değişimleri öğreneceksiniz.

Jeolojik Zamanlar slayt
Slayt hazırlanırken yararlanılan kaynaklar: Meb Coğrafya 10 Ders Kitabı 2018, Gün Yayıncılık Coğrafya 10 Ders Kitabı 2018
 

 

Yazar Hakkında

Coğrafya hayata bakış açım, hayat felsefem..

7 yorum

  1. Sayın hocam;
    Sitenizden bir coğrafya öğretmeni olarak çok faydalanıyorum ve özellikle slaytlarınızı sınıf ortamında gösteriyorum.. özellikle kitapla uyumlu, kitaptaki uygulamaları da içeren şekilde olanları çok işimize yarıyor..elinizine emeğinize sağlık.

    • Derya hocam meslektaşlarımızdan bu şekilde güzel dönütler almak bizi mutlu ediyor. Slaytların derslere katkı sağlaması öğrencilerimize faydalı olması bizim için çok değerli. iyi çalışmalar dileriz.

  2. SEMİH DOĞAN -

    Çok teşekkürler öğrencilerimizin çok hoşuna gidiyor bu sunumlar.Biraz daha erken yayınlama imkanımız var mı aceba sunumları mesela planda bu hafta bu konu bitti.tekrardan emeğinize sağlık

    • Biz teşekkür ederiz yorumunuz için Semih DOĞAN hocam. 9-10-11-12 sınıfları slaytlarının hepsini tekrar hazırladığımız için yetiştirmekte zorlanıyoruz hocam. Yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Yeni slaytlarımız biter bitmez paylaşırız hocam. İyi çalışmalar dileriz.

Cevap Yaz