İç Kuvvetler Slayt

23

İç Kuvvetler Slaytı

Sevgili arkadaşlar 10. sınıf Coğrafya dersi konusu olan İç Kuvvetler slaytımızı ders kitaplarından yararlanarak hazırladık. Slaytımız yüksek kalite ve konuya uygun bol görsel içermekte olup kapsamlıdır. Konu Etkinliklerinin çözümleri ve konu ile ilgili çıkmış Yks soruları ve çözümleri de yer almaktadır. Sunuyu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. iyi çalışmalar.
12 Mb Boyutu olup 46 Sayfadan oluşuyor.

Slayt İçeriği:
Epirojenez
Orojenez
Volkanizma
Deprem
Konu ile ilgili çıkmış sorular

Bu Slaytla;
• İç kuvvetleri ve bunların yeryüzü şekillerinin oluşum sürecine etkilerini öğreneceksiniz.

İç Kuvvetler slayt
Slayt hazırlanırken yararlanılan kaynaklar: Meb Coğrafya 10 Ders Kitabı 2019
indir

Doç. Dr. Rüştü ILGAR İç Kuvvetler Volkanizma Deprem Epirojenez Orojenez Ders Notu PDF İçin Tıklayın.

Yazar Hakkında

Coğrafya hayata bakış açım, hayat felsefem..

23 yorum

 1. Leyla Özer -

  Sayın hocalarım yoğun emek harcayarak oluşturduğunuz sunumlar için çok teşekkür ederim. Emeğinize sağlık. Sizden ricam Sosyal bilimlerde 11.sinif cografya kazanimlarda daha ilerde gidiyoruz .Bu nedenle sunumlarınızı kullanamıyorum. Üniversite sınav soruları ve örnek sorularla zenginlestirdiginiz sunumlari çok faydalı buluyorum. Ogrencilerimin de faydalanması için sosyal bilimler lisesi yıllık plan zamanlamasına göre yapabilir misiniz.

  • Leyla hocam teşekkür ederiz yorumunuz için. Hocam bütün sınıfların slaytlarını yenilediğimiz için yetişemiyoruz. Sitemizde geçen seneki slaytlarımız var hocam onları kullanabilirsiniz. Yeni slaytlarımızı bitirince hemen paylaşıyoruz hocam. İyi çalışmalar dileriz.

 2. mebde türkiyenin iç ve dış kuvvetleri , başlıca yüzey şekilleri var ama sizde yok salytlarda dış kuvvette yok ne zaman ekliceksiniz

  • Merhaba Dostum. Dediğiniz konular için ayrı ayrı slayt hazırlanmaktadır kısa zaman sonra eklenecektir. iyi çalışmalar

 3. Ahmet öğretmen -

  Elinize sağlık, emeği geçen tüm hocalarıma teşekkür ederim. Derslerimizde verimli bir şekilde kullanıyoruz. Güncellenmiş slaytları sabırsızlıkla takip ediyorum.

  • Merhaba Ahmet hocam. Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz. Güncellemelerimizi yapıp paylaşıma devam ediyoruz. iyi çalışmalar

 4. Mücahit Emin SEVİK -

  HOCAM ELİNİZE SAĞLIK 10.SINIF COĞRAFYA DEVAMI GELİR İNŞALLAH HOCAMIZ KULLANIYORDU BENDE KULLANMAYA KARAR VERDİM ELLERİNİZE SAĞLIK KOLAY GELSİN

 5. Hayri İNCE -

  Sayın hocam, yoğun emek harcayarak oluşturduğunuz sunumlar için çok teşekkür ederim. Emeğinize, elinize sağlık. Depremler konusunda bir yanlışa değinmek istiyorum. “Depremin şiddeti sismograf denilen aletle ölçülür” cümlesindeki ŞİDDETİ yerine BÜYÜKLÜĞÜ olmalıydı. “Günümüzde depremlerin ŞİDDETİNİN sınıflandırılmasında Richter ölçeği kullanılır.” cümlesinde de depremin BÜYÜKLÜĞÜ olmalıydı. Kolay gelsin.

  • Merhaba Hayri hocam. Yorumunuz ve ilginiz için teşekkür ederiz gerekli düzeltmeleri yapıp slaytı güncelleriz. iyi çalışmalar dilerim

 6. Kemal Akalın -

  Deprem büyüklüğü-şiddeti ile ilgili bir hata vardı slaytta, baktım düzeltmişsiniz..teşekkürler..

  • Merhabalar. 2019 AYT sorusunun cevabı slaydımızda zaten III olarak görünüyor. Slaydı telefondan açıyorsanız eğer bazı şekillerde kayma olabiliyor. O yüzden yanlışlık olmuş olabilir. İyi çalışmalar dilerim.

Cevap Yaz