Kayaçlar Slayt

25

Kayaçlar Slaytı

Sevgili arkadaşlar 10. sınıf Coğrafya dersi konusu olan Kayaçlar slaytımızı ders kitaplarından yararlanarak kitaplara paralel olacak şekilde hazırladık. Slaytımız yüksek kalite ve konuya uygun bol görsel içermekte olup kapsamlıdır. Konu Etkinliklerinin çözümleri ve konu ile ilgili çıkmış yks soruları ve çözümleri de yer almaktadır. Sunuyu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. iyi çalışmalar.
14 Mb Boyutu olup 41 Sayfadan oluşuyor.

Slayt İçeriği:
Magmatik Kayaçlar
Tortul Kayaçlar
Başkalaşım Kayaçları
Kayaçların Yeryüzü Şekillerinin Oluşumuna Etkisi
Konu ile ilgili çıkmış sorular.

Bu Slaytla;
• Kayaç türlerini, kayaçların genel özelliklerini ve kayaçların oluşturduğu yeryüzü şekillerini öğreneceksiniz.

Kayaçlar slayt
Slayt hazırlanırken yararlanılan kaynaklar: Meb Coğrafya 10 Ders Kitabı 2019

indir

Yazar Hakkında

Coğrafya hayata bakış açım, hayat felsefem..

25 yorum

 1. Mustafa BOLGI -

  Hocam,
  Taşlar sunusunda organik taşların adları verilirken sehven fiziksel tortul şeklinde yazılmış düzeltirseniz çok iyi olur.
  Ayrıca Samsun’da artık akıllı tahtalarda pardus yazılımı kullanıldığından proğram açarken biraz yazılar büyümektedir. Eğer yazı karakterini biraz küçültürseniz Pardus yazılımında da çok rahat kullanılacaktır.
  Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

  • İlginiz için teşekkür ederiz Mustafa hocam gerekli düzeltmeyi yapıp tekrar yükledik. Bahsettiğiniz yazı boyutu konusunu da dikkate alırız. iyi çalışmalar

  • Merhaba Merve. Öncelikle slayta sağ tıklayıp “Yeni” seçeneği ile slaytı aç sonra lazım olan resmin üzerinde sağ tıkla ve “Resim olarak Kaydet” seçeneğini seç, kaydedilecek yeri seçerek resmi kaydet. iyi çalışmalar

Cevap Yaz