Biyoçeşitlilik Slayt

26

Biyoçeşitlilik Slaytı

Sevgili arkadaşlar 11. sınıf Coğrafya dersi konusu olan Biyoçeşitlilik slaytımızı ders kitabından yararlanarak hazırladık. Slaytımız yüksek kalite ve konuya uygun bol görsel içermekte olup çok kapsamlıdır. Konu Etkinliklerinin çözümleri ve Yks çıkmış sorular ile çözümleri yer almaktadır. Sunuyu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. iyi çalışmalar.
14 Mb Boyutu olup 58 Sayfadan oluşuyor.

Slayt İçeriği:
Biyoçeşitlilik,
Biyom, Habitat, Flora, Fauna, Populasyon ve Adaptasyon,
Biyoçeşitliliğin Yeryüzüne Dağılışını Etkileyen Etmenler,

Bu Slaytla;
• Yeryüzünde biyoçeşitliliğin oluşumunu ve dağılışını,
• Günümüzde biyoçeşitliliğin azalmasında etkili olan faktörleri öğreneceksiniz.

Biyoçeşitlilik Slaytı
Slayt hazırlanırken yararlanılan kaynaklar: Meb Coğrafya 11 Ders Kitabı 2019
 

 

indir

Yazar Hakkında

Coğrafya hayata bakış açım, hayat felsefem..

26 yorum

 1. ben gecenseneden beri takip ediyorum ve kullanıyorumda. ellerinize saglık.
  yanlız bir sorum olacak. bu slayt gün yayınlarının kitabına mı yoksa meb yayınının kıtabına mı uyumlu.

 2. Yaşar hocam teşekkür ederiz yorumunuz için. Kitapların içeriği aynı hocam o yüzden slaytlarımızı hazırlarken iki ders kitabını da dikkate alıyoruz. Etkinliklerden beğendiğimizi slayta ekliyoruz.

  • Teşekkür ederiz Zeynep Hanım. Müfredattaki zamana uygun bir şekilde slaytlarımızı hazırlamaya gayret ediyoruz. Haftaya biyomlar slaytını yayınlamaya çalışacağız. İyi akşamlar.

 3. Hamit YILMAZ -

  Çalışmalarınız için teşekkürler. Emekleriniz büyük.Acizane bir ricam olcak. Slaytlar birer yada ikişer hafta önceden yayınlansa sanırım daha iyi olacaktır sayın hocam. Teşekkürler.

  • Biz teşekkür ederiz Hamit YILMAZ hocam yorumunuz için. Hocam 9. 10. ve 11. sınıf konularının neredeyse tamamının slaytı sitemizde mevcut. Ancak kitaplar ve konuların bazılarının yeri değiştiği için slaytlarımızı yeniliyoruz. 9-10-11-12 sınıfların hepsine slayt hazırladığımız için yetiştiremiyoruz. Slaytları erken bitirdiğimizde sizlerle hemen paylaşıyoruz. İyi çalışmalar dileriz.

 4. Arkadaşlar geçtiğimiz yıl 11. sınıf seçmeli (2 saat) coğrafya dersinde ekosistemlerin işleyişi ve besin zinciri konusunu vermiştik. Ancak bu yıl ki planda bu konu verilmeyecek gibi gözüküyor. Doğru olan hangisi acaba.?

  • Hamit hocam 2 saatlik derste ekositemi oluşturan unsurlar ve su ekosistemi konuları yer almaması gerekiyor. Besin zinciri ve enerji akışı konuları hem 2 saatlik hem de 4 saatlik derste yer alıyor.

   11. sınıf 4 saatlik coğrafya dersi öğretim programı
   11.1.1. Biyoçeşitliliğin oluşumu ve azalmasında etkili olan faktörleri açıklar.
   11.1.2. Ekosistemi oluşturan unsurları ayırt eder.
   11.1.3. Madde döngüleri ve enerji akışını ekosistemin devamlılığı açısından analiz eder.
   11.1.4. Su ekosisteminin unsurlarını ve işleyişini açıklar.

   11. sınıf 2 saatlik coğrafya dersi öğretim programı
   11.1.1. Biyoçeşitliliğin oluşumu ve azalmasında etkili olan faktörleri açıklar.
   11.1.2. Madde döngüleri ve enerji akışını ekosistemin devamlılığı açısından analiz eder.

  • Merhaba Mustafa hocam. Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz. Elimizden geldiğince faydalı çalışmalar paylaşma uğraşındayız.

 5. Allah razı olsun. Kendimde anlatıp üstüne bu güzel görseller ve değerlendirmeler ile tekrarda edince daha kalıcı oluyor konular. Tekrardan çok teşekkürler hazırlayan emeği geçen herkese

  • Merhaba Ferit hocam. Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz. Slaytlarımızın derslerinizde faydalı olması bizi mutlu ediyor. iyi çalışmalar

 6. Emeğinize sağlık hocam. Ben başka hiç bir yerde bu kadar ayrıntılı özenle düşünülmüş bir slayt görmedim. Emeğiniz ödenmez gerçekten.

  • Merhaba Mevlüt. Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz. Elimizden geldiğince hazırlamaya çalışıyoruz. iyi çalışmalar

Cevap Yaz