Coğrafya, Doğa ve İnsan Slayt

68

Coğrafya, Doğa ve İnsan Slaytı

Sevgili arkadaşlar 9. sınıf Coğrafya dersi konusu olan Coğrafya, Doğa ve İnsan slaytımızı ders kitaplarından yararlanarak kitaplara paralel olacak şekilde hazırladık. Slaytımız yüksek kalite ve konuya uygun bol görsel içermekte olup kapsamlıdır. Konu Etkinliklerinin çözümleri ve konu ile ilgili çıkmış yks soruları ve çözümleri de yer almaktadır. Sunuyu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. iyi çalışmalar.
17 Mb Boyutu olup 58 Sayfadan oluşuyor.

Slayt içeriği:
Doğa ve İnsan Etkileşimi,
Coğrafya’nın Beş Temel Unsuru,
Coğrafyanın Konusu ve Bölümleri,
Doğayı Oluşturan Ortamlar (Muhteşem Dörtlü),
Coğrafyanın Tanımı, Önemi ve Gelişimi,
Niçin Coğrafya Öğrenmeliyiz?,
Coğrafyanın Tarihsel Seyri,
Coğrafyanın Gelişimine Katkıda bulunan Bilim Adamları,
Konu ile ilgili çıkmış sorular.

Bu Slaytla;
• Coğrafyanın tanımını, önemini ve gelişim sürecini
• Doğa-insan etkileşimini ve bu etkileşimde coğrafyanın rolünü
• Coğrafyanın konusunu, bölümlerini ve yararlandığı bilim dallarını öğreneceksiniz.

Coğrafya, Doğa ve İnsan
Slayt hazırlanırken yararlanılan kaynaklar: Meb Coğrafya 9 Ders Kitabı 2017, Meb Coğrafya 9 Ders Kitabı 2018
Google Drive’dan indirmek için:

Yazar Hakkında

Coğrafya hayata bakış açım, hayat felsefem..

68 yorum

 1. Gülcan KABALAR -

  Hocam emeğinize sağlık birçok kaynağa erişebildiğim faydalandığım bir site,çok teşekkür ederim.

  • Murat hocam video eklemeyi düşünüyoruz slaytlara. Ancak video kalitesi iyi olması lazım. O zaman da slaytın boyutu çok artıyor. Bakalım hocam ilerleyen zamanlarda ekleme yapabiliriz. Teşekkür ederiz.

 2. Ahmet Öğretmen. -

  Sayın hocam emeğinize sağlık paylaşımınız için.
  Hocam zannederim bu sene komisyon yazarlı olan ders kitabına göre slayt çalışması yapmışsınız. Yalnız bunun yanında EBA da yayınlanan 2 farklı 9. Sınıf ders kitabı daha var. Bizim ilimizdeki okulların çoğunda henüz kitap dağılımı yapılmadı. Hangi kitabın gönderileceğini bilmiyoruz. Sizin okullarınıza ders kitabı bu mu gönderildi acaba?
  Bizim okula da sizin slaytta takip ettiğiniz kitap gelir de faydalanırım diye çok istiyorum. Eğer böyle olmaz da başka kitap gelirse ne yapabiliriz acaba? Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

  • Teşekkür ederiz Ahmet hocam. Evet hocam 3 tane 9. sınıf coğrafya ders kitabı yayınlandı. Şuan bizim okula da kitaplar gelmedi daha. Biz slaytlarımızı hazırlarken bu üç kitaptan da yararlanacağız. Beğendiğimiz etkinlikleri slaytımıza alacağız. Konu içeriği üç kitabında aynı zaten. Başka bir kitap gelse dahi slaytlarımız sizlere ve öğrencilere faydalı olacaktır diye düşünüyorum hocam. İyi akşamlar dilerim.

 3. Hocam teşekkür ederiz çalışmalarınız için yalnız coğrafyanın ilkelerini göremedim slaytınızda… geçen yılki slaytta vardı yanlış hatırlamıyorsam…Bu yıl yayınlanan ders kitabının birini inceledim orada da yoktu. Müfredattan mı çıkarıldı pek anlayamadım…

  • Biz teşekkür ederiz Ercan hocam ilginiz için. 9. sınıf kitaplarında coğrafyanın ilkeleri anlatılmamış hocam o yüzden biz de slaytımıza eklemedik.

 4. Haine ÖZMEN -

  hocam merhaba. Emeğinize sağlık derslerde hazırladığınız materyalleri kullanıyoruz çok faydalı oluyor teşekkür ederim. Yalnız hocam bu Yıl mebe ait 2 9. sınıf coğrafya kitabı var. Bizim okula gönderilen fersa yayınları . Siz hangi kitabı baz alarak slaytınızı hazırlıyorsunuz? İyi çalışmalar.

  • Teşekkür ederiz yorumunuz için Haine ÖZMEN hocam. Slaytlarımızı hazırlarken üç kitabı da dikkate alıyoruz hocam. İçerik olarak aynı konular var zaten. Üç kitaptan hangi etkinlikler güzelse slaytımıza onu ekliyoruz.

  • Merhaba hocam çok yoğun istek var 12. sınıf slaytları için. Bir kaç gün içerisinde ekstrem doğa olayları slaytını paylaşacağız inşallah. İyi akşamlar.

 5. gerçekten çok güzel yapmışsınız allah razı olsun, diğer konuların sunumlarını ne zaman eklersiniz.

  • Biz teşekkür ederiz yorumunuz ve ilginiz için. Müfredata uygun şekilde slaytlarımızı yetiştirmeye çalışacağız. Hafta içi Dünya’nın şekli ve günlük hareketi slaytını paylaşacağız inş.

 6. bu slaytlar bende neden açılmıyor ppsx açılamıyor diye uyarı çıkıyor virüs programını kapattım ama olmadı

  • Merhaba Emin hocam hatanın neden kaynaklandığını tam anlayamadım ama sizin bilgisayarınızdaki kullanmış olduğunuz ofis yazılımının sürümü ile alakalı olabilir mi? Biz slaytları hazırlarken ofis 2016 kullanıyoruz.

 7. HOCAM ÇALIŞMALARINIZDAN DOLAYI KUTLARIM SİZİ. YENİ SLAYTLAR YÜKLENİR Mİ? 2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILININ?

  • Merhaba Özgür hocam yorumlarınızı küçük harfle yazarsanız sevinirim. Yeni eğitim öğretim yılında slaytlarımız devam edecek

   • Halil GÜLSEREN -

    Abdullah Hocam emekleriniz ve çalışmalarınız için teşekkür ederiz.Dosyayı indirmek istediğimde erişim engeli uyarısı geliyor.Dosyayı indiremiyorum. Bu neden oluyor acaba?

    • Merhaba Halil hocam. Linkle ilgili bir sıkıntı yok ama gmail hesabınız giriş yaparak indirmeyi dener misiniz? Şuanda link çalışıyor

 8. Hocam, sunu ve diğer çalışmalarınızı yıllardır derslerimizde beğenerek kullanıyoruz. Emeğinize sağlık. Bu son slaytınızı indiremiyoruz. Size zahmet Google Drive üzerinden indirmemize izin verirseniz mutlu oluruz. Saygılarımla.

  • Merhaba Ömer hocam. Şuanda link paylaşıma açık görünüyor hala indirme izni isterse bize bildiriniz. iyi çalışmalar

 9. barış aktoğ -

  sayın hocam geçen yıl sizin slaytlarınızla öğrencilerimin karşinına çıktım öncelikle çok teşekkür ederim emekleriniz için başarılarınızın devamını dilerim. bir sorun bildircem yeni yüklenen 9. sınıf slaytını googledrıve dan indiremiyorum izin verilmesi lazım diyor bir sorun mu var acaba ?

  • Merhaba Barış hocam. Değerli mesajınız için teşekkür ederim. Linkle ilgili problemi giderdik tekrar deneyiniz. iyi çalışmalar

  • Merhaba Özgür hocam. Coğrafya’nın ilkeleri konusu meb kitabında yok. Özel yayınevinin kitabında ise Coğrafya’nın Beş Temel Unsuru şeklinde bahsedilmiş.

 10. suat aydın -

  Hocam öncelikle emeklerinize sağlık. Gerçekten çok yardımcı oluyor ve işimizi kolaylaştırıyor slaytlarınız. Her şey için teşekkür ederiz. Bu arada Doğa ve insan slaytında Coğrafya’nın ilkeleri konusunu göremedim. Haberiniz olsun. İyi çalışmalar 🙂

  • Merhaba Suat hocam. Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz. Coğrafya’nın ilkeleri konusu iki kitapta da yok. Özel yayınevi coğrafya’nın beş temel unsuru diye bahsetmiş. O şekilde aldık.

 11. Nurettin Öztürk -

  Emeğinize sağlık hocam Allah sizden razı olsun. Çok faydalı slaytlar hazırlıyorsunuz gerçekten en içten dileklerimle tebrik ediyorum. çok teşekkürler hocalarım…

  • Merhaba Nurettin hocam. Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz. Elimizden geldiğince faydalı olmaya çalışıyoruz. iyi çalışmalar dileriz

 12. ilayda kılıç -

  çok güzeldi cevap yazmadan yapamadım meb kitabından bilim insanlarına bakmasın çok zordu bu slayta emeği gçen herkeze teşekkür ederim ve saygılarımı iletirim.

 13. Müslüm GÜNEŞ -

  Elinize sağlık, slaytlarınız çok faydalı oluyor, görsellik ve etkinlik anlamında da oldukça zengin. Canı gönülden tebrik edip teşekkür ediyorum. Emeğinize yüreğinize sağlık 🙂

 14. Geç keşfettiğim için çok üzgünüm. O kadar faydalı slaytlar ki neredeyse bütün slaytlarınızı indirdim hocam. Elinize emeğinize sağlık. Çok teşekkür ederiz.

  • Merhaba Ayşe. Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz. Çalışmalarımızın faydalı olmasına sevindim. iyi çalışmalar

 15. Erdoğan Yalçın -

  Teşekkürler emeği geçen herkese, umarım bu kabus gibi dünyaya çöken covid 19 belasını atlatıp yüz yüze öğrencilerimizle yeniden derslerimiz yaparız

  • Merhaba Erdoğan. Değerli mesajınız için teşekkür ederiz. Duanıza amin diyoruz. Biz de biran önce öğrencilerimize kavuşma isteğindeyiz.

  • Merhaba, slaytları pdfye çevirebilirsiniz. Öncelikle slayta sağ tıklayıp yeni sekmesine tuşlayın. Daha sonra en soldaki dosya sekmesinden dışarı aktarı seçin. Pdf dosyası oluştura tıklayıp kaydedebilirsiniz. İyi çalışmalar dilerim.

 16. mahmut aydın -

  Çok emek verilmiş alanında en iyi site. Çalışmalarınız için sizlere ne kadar teşekkür etsek az. Siteyi kullanan arkadaşlar reklamlara tıklamayı unutmayın.

  • Yorumunuz ve desteğiniz için teşekkür ederiz Mahmut Bey. Öğrencilerimize ve zümrelerimize yardımcı olmak için sürekli çalışıyoruz. İyi günler dilerim.

Cevap Yaz