Coğrafya, Doğa ve İnsan Slayt

31

Coğrafya, Doğa ve İnsan Slaytı

Sevgili arkadaşlar 9. sınıf Coğrafya dersi konusu olan Coğrafya, Doğa ve İnsan slaytımızı yeni ders kitabından yararlanarak kitaba paralel olacak şekilde özenle hazırladık. Slaytımız yüksek kalite ve konuya uygun bol görsel içermekte olup kapsamlıdır. Konu Etkinliklerinin çözümleri ve konu ile ilgili çıkmış yks soruları ve çözümleri de yer almaktadır. Sunuyu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. iyi çalışmalar.
21 Mb Boyutu olup 57 Sayfadan oluşuyor.

Slayt içeriği:
Doğa ve İnsan Etkileşimi,
Coğrafyanın Konusu ve Bölümleri,
Doğayı Oluşturan Ortamlar (Muhteşem Dörtlü),
Coğrafyanın Tanımı, Önemi ve Gelişimi,
Niçin Coğrafya Öğrenmeliyiz?,
Coğrafyanın Tarihsel Seyri,
Coğrafyanın Gelişimine Katkıda bulunan Bilim Adamları,
Coğrafyanın İlkeleri,
Doğa ve İnsan konu ile ilgili çıkmış sorular.

Bu Slaytla;
• Coğrafyanın tanımını, önemini ve gelişim sürecini
• Doğa-insan etkileşimini ve bu etkileşimde coğrafyanın rolünü
• Coğrafyanın konusunu, bölümlerini ve yararlandığı bilim dallarını öğreneceksiniz.

Coğrafya, Doğa ve İnsan
Slayt hazırlanırken yararlanılan kaynaklar: Meb Coğrafya 9 Ders Kitabı 2018, Fersa Yayıncılık Coğrafya 9 Ders Kitabı 2018
 

 

Google Drive’dan indirmek için:

Yazar Hakkında

Coğrafya hayata bakış açım, hayat felsefem..

31 yorum

 1. Gülcan KABALAR -

  Hocam emeğinize sağlık birçok kaynağa erişebildiğim faydalandığım bir site,çok teşekkür ederim.

  • Murat hocam video eklemeyi düşünüyoruz slaytlara. Ancak video kalitesi iyi olması lazım. O zaman da slaytın boyutu çok artıyor. Bakalım hocam ilerleyen zamanlarda ekleme yapabiliriz. Teşekkür ederiz.

 2. Ahmet Öğretmen. -

  Sayın hocam emeğinize sağlık paylaşımınız için.
  Hocam zannederim bu sene komisyon yazarlı olan ders kitabına göre slayt çalışması yapmışsınız. Yalnız bunun yanında EBA da yayınlanan 2 farklı 9. Sınıf ders kitabı daha var. Bizim ilimizdeki okulların çoğunda henüz kitap dağılımı yapılmadı. Hangi kitabın gönderileceğini bilmiyoruz. Sizin okullarınıza ders kitabı bu mu gönderildi acaba?
  Bizim okula da sizin slaytta takip ettiğiniz kitap gelir de faydalanırım diye çok istiyorum. Eğer böyle olmaz da başka kitap gelirse ne yapabiliriz acaba? Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

  • Teşekkür ederiz Ahmet hocam. Evet hocam 3 tane 9. sınıf coğrafya ders kitabı yayınlandı. Şuan bizim okula da kitaplar gelmedi daha. Biz slaytlarımızı hazırlarken bu üç kitaptan da yararlanacağız. Beğendiğimiz etkinlikleri slaytımıza alacağız. Konu içeriği üç kitabında aynı zaten. Başka bir kitap gelse dahi slaytlarımız sizlere ve öğrencilere faydalı olacaktır diye düşünüyorum hocam. İyi akşamlar dilerim.

 3. Hocam teşekkür ederiz çalışmalarınız için yalnız coğrafyanın ilkelerini göremedim slaytınızda… geçen yılki slaytta vardı yanlış hatırlamıyorsam…Bu yıl yayınlanan ders kitabının birini inceledim orada da yoktu. Müfredattan mı çıkarıldı pek anlayamadım…

  • Biz teşekkür ederiz Ercan hocam ilginiz için. 9. sınıf kitaplarında coğrafyanın ilkeleri anlatılmamış hocam o yüzden biz de slaytımıza eklemedik.

 4. Haine ÖZMEN -

  hocam merhaba. Emeğinize sağlık derslerde hazırladığınız materyalleri kullanıyoruz çok faydalı oluyor teşekkür ederim. Yalnız hocam bu Yıl mebe ait 2 9. sınıf coğrafya kitabı var. Bizim okula gönderilen fersa yayınları . Siz hangi kitabı baz alarak slaytınızı hazırlıyorsunuz? İyi çalışmalar.

  • Teşekkür ederiz yorumunuz için Haine ÖZMEN hocam. Slaytlarımızı hazırlarken üç kitabı da dikkate alıyoruz hocam. İçerik olarak aynı konular var zaten. Üç kitaptan hangi etkinlikler güzelse slaytımıza onu ekliyoruz.

  • Merhaba hocam çok yoğun istek var 12. sınıf slaytları için. Bir kaç gün içerisinde ekstrem doğa olayları slaytını paylaşacağız inşallah. İyi akşamlar.

 5. gerçekten çok güzel yapmışsınız allah razı olsun, diğer konuların sunumlarını ne zaman eklersiniz.

  • Biz teşekkür ederiz yorumunuz ve ilginiz için. Müfredata uygun şekilde slaytlarımızı yetiştirmeye çalışacağız. Hafta içi Dünya’nın şekli ve günlük hareketi slaytını paylaşacağız inş.

 6. bu slaytlar bende neden açılmıyor ppsx açılamıyor diye uyarı çıkıyor virüs programını kapattım ama olmadı

  • Merhaba Emin hocam hatanın neden kaynaklandığını tam anlayamadım ama sizin bilgisayarınızdaki kullanmış olduğunuz ofis yazılımının sürümü ile alakalı olabilir mi? Biz slaytları hazırlarken ofis 2016 kullanıyoruz.

Cevap Yaz