Türkiye’de İç Kuvvetler Slayt

21

Türkiye’de İç Kuvvetler Slaytı

Sevgili arkadaşlar 10. sınıf Coğrafya dersi konusu olan Türkiye’de İç Kuvvetler slaytımızı ders kitaplarından yararlanarak hazırladık. Slaytımız yüksek kalite ve konuya uygun bol görsel içermekte olup kapsamlıdır. Konu Etkinliklerinin çözümleri ve konu ile ilgili çıkmış yks soruları ve çözümleri de yer almaktadır. Sunuyu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. iyi çalışmalar.
13 Mb Boyutu olup 43 Sayfadan oluşuyor.

Slayt İçeriği:
Türkiye’de Epirojenez
Türkiye’de Orojenez
Türkiye’de Volkanizma
Türkiye’de Depremler
Konu ile ilgili çıkmış sorular

Bu Slaytla;
• Türkiye’deki başlıca yeryüzü şekillerini ve bunların oluşum süreçlerine iç kuvvetlerin etkilerini öğreneceksiniz.

Türkiye'de İç Kuvvetler slayt
Slayt hazırlanırken yararlanılan kaynaklar: Meb Coğrafya 10 Ders Kitabı 2019

Yazar Hakkında

Coğrafya hayata bakış açım, hayat felsefem..

21 yorum

  1. değerli coğrafya hocası yöneticilerim paylaşmış olduğunuz her türlü bilgi için sizlere çok teşekkür ederim emeğinize sağlık elimden gelen bir şey olursa seve seve sitenize katkıda bulunmaya hazırım iyi çalışmalar

    • Merhaba Melih hocam. Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz. Faydalı olacağını düşündüğünüz çalışmalarınız varsa gönderin sizin adınızla paylaşalım herkes yararlansın.

  2. Kemal Akalın -

    Hocam merhaba,slaytı indiren hocalarım için küçük bir uyarı, 34. sayfadaki kırık ve kıvrım dağların isimleri farklı yere yazılmıştır düzeltmeniz gerekmektedir..

  3. Sunumlarınız çok güzel . Çok teşekkürler. Bu sunumda Çukurova resmi var ama resim Diyarbakır a ait.

    • Merhaba Ada. Slayta sağ tıklayıp yeni sekmesine tıklayın. Daha sonra slaytın yukarısında en soldaki bölüme tıklayıp slaytı dışarı aktar deyin. Bu bölümde slaytı pdf halinde kaydedebilirsiniz.

Cevap Yaz