Dünya’nın Şekli ve Günlük Hareketi Slayt

19

Dünya’nın Şekli ve Günlük Hareketi Slaytı

Sevgili arkadaşlar 9. sınıf Coğrafya dersi konusu olan Dünya’nın Şekli ve Günlük Hareketi slaytımızı ders kitaplarından yararlanarak kitaba paralel olacak şekilde hazırladık. Slaytımız yüksek kalite ve konuya uygun bol görsel içermekte olup kapsamlıdır. Konu Etkinliklerinin çözümleri ve konu ile ilgili çıkmış yks soruları ve çözümleri de yer almaktadır. Sunuyu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. iyi çalışmalar.
13 Mb Boyutu olup 50 Sayfadan oluşuyor.

Slayt içeriği:
Dünya’nın şekli ve sonuçları
Dünya’nın günlük hareketi ve sonuçları
Konu ile ilgili çıkmış sorular.

Bu Slaytla;
• Dünya’nın şeklini ve bu şeklin sonuçlarını
• Dünya’nın günlük hareketini ve günlük hareketin sonuçlarını öğreneceksiniz.

Dünya'nın Şekli ve Günlük Hareketi slayt

 

 

indir

Yazar Hakkında

Coğrafya hayata bakış açım, hayat felsefem..

19 yorum

  • Rica ederiz Abdurrahman KELEŞ hocam. 10. Sınıf jeolojik zamanlar ve Türkiye’nin jeolojik oluşumu slaytını yarın paylaşırız inş hocam. İyi akşamlar.

 1. Ellerine sağlık hocam, biliyorum elinizden geldiği kadar sunuları hızlı hazırlamaya çalışıyorsunuz ama birer hafta ileriden gitseniz daha iyi olur sanki ne olur ne olmaz diye.
  Tekrar kolay gelsin

 2. güzel bir site fakat sorularda doğru cevabı net olarak işaretleyebilirmisiniz öğrenciler kendileri çalışırken şıklardan emin olamıyor.

  • Merhaba özlem hocam. Slaytlardaki sorular cevapların tam üzerindedir. Herangi bir kayma varsa bunun nedeni slayttın açıldığı cihazın ekran boyutları ile alakalıdır. Slaytlar en iyi performansı bilgisayar ve akıllı tahtalarda gösterir. Akıllı telefonlarda ekran daha küçük olduğu için öyle bir sorun ortaya çıkıyor olabilir. Kendi telefonumda bir iki slaytta deneme yaptım sorun yok. Problem devam ederse ekran görüntüsü gönderin ona göre bakalım. Iyi çalışmalar

 3. Hocam çalışmalarınız çok güzel ve faydalı çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun emeği geçen herkesten..

 4. Derslerde kullanıyoruz hakkınızı helal edin. Bazen notlar halinde de yararlanıyoruz müsadenizle

  • Merhaba Mahmut hocam. Hakkımız varsa helal olsun hocam. Öğrenciler için kullanıyorsanız sıkıntı yok hocam. İyi çalışmalar dilerim.

 5. Mustafa ALICI -

  hocam ellerinize sağlık. her sınıf düzeyinde slaytlarınızı kullanıyorum. çok teşekkür ederim.

Cevap Yaz