Nüfusun Özellikleri ve Nüfus Sayımları Slayt

13

Nüfusun Özellikleri ve Nüfus Sayımları Slaytı

Sevgili arkadaşlar 10. sınıf Coğrafya dersi konusu olan Nüfusun Özellikleri ve Nüfus Sayımları slaytımızı ders kitaplarından yararlanarak hazırladık. Slaytımız yüksek kalite ve konuya uygun bol görsel içermekte olup kapsamlıdır. Konu Etkinliklerinin çözümleri ve konu ile ilgili çıkmış YKS soruları ve çözümleri de yer almaktadır. Sunuyu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. iyi çalışmalar.
6 Mb Boyutu olup 44 Sayfadan oluşuyor.

Slayt İçeriği:
Nüfus sayımı nedir?
Nüfus sayım yöntemleri
Nüfusun özellikleri
Dünya nüfusunun tarihsel süreçteki değişimi
Konu ilgili çıkmış sorular.

Bu Slaytla;
• Nüfusun özelliklerini ve önemini,
• Dünya nüfusunun tarihsel süreçteki değişimini öğreneceksiniz.

Nüfusun Özellikleri ve Nüfus Sayımları
Slayt hazırlanırken yararlanılan kaynaklar: Meb Coğrafya 10 Ders Kitabı 2019

indir

Yazar Hakkında

Coğrafya hayata bakış açım, hayat felsefem..

13 yorum

 1. Eline sağlık hocam. Hazır evde iken sunuları bitirmek iyi sanırım. Bu dönem okulların açılması zor gibi. Hayırlısı umarım bir an önce atlatıp döneriz okullarımıza. Özellikle sınava hazırlananlar öğrencilerimiz için zor bir dönem.
  Tüm arkadaşlara sağlık dilerim.

 2. Öncelikle ellerine sağlık hocam slaytları eba üzerinden öğrencilerimiz ile paylaşabilir miyiz? İzniniz var mıdır.

  • Merhaba Ahmet hocam. Evet slaytları eba üzerinden öğrencilerinizle paylaşabilirsiniz sıkıntı yok. Iyi çalışmalar

 3. Sayın hocam çalışmalarınızı ilgiyle takip ediyor ve istifade ediyoruz. Emeğinize sağlık. Bir sorum olacaktı Benim bilgisayarda office 2003 kurulu ve slaytları indirdiğimde açamıyorum. Diyeceksiniz ki daha yenisini kur bende alıştığım ve rahat menü kullanımı yapabildiğim için değiştirmek istemiyorum. İndirilen slyatları açmanın başka bir yolu var mı acaba. Teşekkürler

  • Merhaba Adem hocam. Sorununuza çözüm bulmak isterdim ancak mümkün değil. 2007 ofis bile sıkıntı çıkarabiliyor. Biz slaytları ofis 2019 da hazırlıyoruz uyumluluk modu da kullanıyoruz ancak yine de size çözüm olmaz. En kısa sürede daha yeni bir sürüme geçmeniz bir çok konuda size kolaylık sağlar. Menü ve kullanım kolaylığını dert etmeyin en fazla 2-3 dosya sonrasında hemen alışacaksınız. Alışkanlıkları değiştirmek gerçekten zor ama imkansız değil. iyi çalışmalar dilerim

 4. turgut coğrafyacı -

  hocam elinize emeğinize sağlık. hocam nüfus konusunda ne zaman verileri güncelleyeceksiniz. Saygıılar iyi çalışmalar diliyorum.

Cevap Yaz