Dünya’daki İklim Tipleri Slayt

30

Yeryüzündeki Başlıca İklim Tipleri Slaytı

Sevgili arkadaşlar 9. sınıf Coğrafya konusu Dünya’daki İklim Tipleri slaytımızı ders kitaplarından yararlanarak hazırladık. Slaytımız yüksek kalite ve konuya uygun bol görsel içermekte olup kapsamlıdır. Konu Etkinliklerinin çözümleri ve konu ile ilgili çıkmış Yks soruları ve çözümleri de yer almaktadır. Sunuyu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. iyi çalışmalar.
17 Mb Boyutu olup 70 Sayfadan oluşuyor.

Slayt İçeriği:
Yeryüzünde farklı iklim tiplerinin görülme nedenleri nelerdir?
Sıcak iklimler ve özellikleri
Ekvatoral, Savan, Çöl ve Muson iklimi
Ilıman iklimler ve özellikleri
Akdeniz, Okyanusal, Step ve Sert karasal iklim
Soğuk iklimler ve özellikleri
Yüksek dağ, Tundra ve Kutup iklimi
Konu ile ilgili çıkmış sorular.

Bu Slaytla;
• Dünyadaki iklim tiplerini, görüldükleri alanları ve iklimlerin özelliklerini öğreneceksiniz.

Dünya'daki İklim Tipleri Slayt

 

Yazar Hakkında

Coğrafya hayata bakış açım, hayat felsefem..

30 yorum

 1. Ümit Koyun -

  Çok iyi hazırlanmış, elinize sağlık. Geçen hafta eski slaytla anlatmıştım konuyu , bu hafta yeni slayt ile tekrar anlatacağım konuyu.

  • Ümit hocam sitemizin sıkı takipçilerindensiniz bu bizi memnun ediyor. Umarım öğrencileriniz için bu slayt daha faydalı olur. iyi çalışmalar

 2. Çok güzel olmuş baya emek harcanmış elinize sağlık sayenizde öğrenciler çok daha öğrenecek hocam. Umarım Yeni eğitim dönemine yeni müfredatla birlikte tüm konular için sunularda yetişir. iyi çalışmalar

  • Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz Murat hocam. Yeni dönemde değişen müfredat göre slaytlarımız güncellenecek ve sitemizde olmayan konularla ilgilide slaytlar eklenecektir. Siz değerli hocalarımızın görüş öneri ve eleştirilerini her zaman duymak isteriz.

 3. Ben bu slayt ı telefondan indirdim ama google drive desteklemiyor bu slaytı açacak başka bir program var mı

 4. Ferdane Çalım -

  Coğrafya hocası.com ekibine çok teşekkür ediyorum.Çalışmalarınız harika. Faydalandım. Elinize emeğinize sağlık. 2018-2019 eğitim öğretim yılında yeni müfredatla yeni çalışmalarınızı bekliyoruz.

  • Ferdane Çalım ilginiz ve değerli yorumunuz için teşekkür ederiz. Yeni dönemde de aynı şekilde güncel ve kaliteli paylaşımlarımız devam edecektir. iyi çalışmalar dileriz.

  • Merhaba Bekir Doğan. Slayta sağ tıklayın sekmedeki “Yeni” kısmına tıklayın. Bu şekilde üzerinde istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz. iyi çalışmalar

 5. HALİL İBRAHİM -

  Tüm sınıflarda yaptığınız slaytları kullanıyorum. Gerçekten çok başarılı içeriği çok zengin , hele ki sondaki kavrama testleri ve uygulamalar çok etkili bir öğrenme gerçekleştirilmesini sağlıyor. Elinize emeğinize sağlık.

  • Merhaba Halil İbrahim hocam. Güzel yorumunuz için teşekkür ederiz. Zümre öğretmenlerimize ve öğrencilerimize yardımcı olmaya çalışıyoruz. Yorum ve eleştirilerinizi bekliyoruz. İyi çalışmalar dileriz.

 6. Sayın hocam , öncelikle teşekkürler emeğinize sağlık. En çok yararlandığımız, öğrencilerimize en çok önerdiğimiz site sizinki. kaç yıldır büyük emekle hazırladığınız bu site gerçekten de çok yararlı oluyor. bizler de sizin bu emeklerinize nasıl karşılık verebiliriz diye sormak istiyorum.

  • Merhaba Erdal hocam. Değerli mesajınız için teşekkür ederiz. Sitemizdeki içeriklerin size ve öğrencilerinize faydalı olduğunu duymak çok güzel. Elimizden geldiğince bir şeyler üretmeye çalışıyoruz. Katkı sunmak isterseniz çalışmalarınızı bize gönderirseniz sizin adınıza paylaşırız herkes istifade eder. Saygılarımla

Cevap Yaz