Nem ve Yağış Slayt

8

İklim Elemanlarından Nem ve Yağış Slaytı

Sevgili arkadaşlar Yenilenen müfredat ve Yeni kitaba göre hazırlanan 9. sınıf Coğrafya konusu İklimin temel elemanı Nem ve Yağış slaytımızı yeni ders kitaplarından yararlanarak hazırladık. Slaytımız yüksek kalite ve konuya uygun bol görsel içermekte olup kapsamlıdır. Konu Etkinliklerinin çözümleri ve konu ile ilgili çıkmış Yks soruları ve çözümleri de yer almaktadır. Sunuyu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. iyi çalışmalar.
8 Mb Boyutu olup 46 Sayfadan oluşuyor.

Slayt İçeriği:
Nem nedir? Nem türleri nelerdir?
Maksimum nem, Mutlak nem, Bağıl nem,
Yoğunlaşma türleri,
Yağış,
Yağış çeşitleri,
Yağış rejimleri,
Konu ile ilgili çıkmış sorular.

Bu Slaytla;
• Nem ve Yağışla ilgili temel kavramları
• Yoğunlaşma türleri ve yağış çeşitlerini öğreneceksiniz.

iklim Elemanı Nem ve Yağış
Slayt hazırlanırken yararlanılan kaynaklar: Meb Coğrafya 9 Ders Kitabı 2017

Yazar Hakkında

Coğrafya hayata bakış açım, hayat felsefem..

8 yorum

  • Biz teşekkür ederiz Ümit hocam yorumunuz ve ilginiz için. Size ve öğrencilerimize faydalı olmak için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Çalışma hayatınızda başarılar diliyoruz.

 1. GÖKÇE Celep -

  İyi aksamlar hocam. Ders anlatımı sırasında sitenizden bolca faydalanıyorum emeğinize sağlık öncelikle… 9. sınıf konu slaytlarının devamı gelmeyecek mi acaba ?
  Şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar.

  • İyi akşamlar Gökçe CELEP hocam. Çok teşekkür ederiz yorumunuz ve ilginiz için. Hocam inşallah 9. sınıf konularının hepsinin slaytını yapmayı planlıyoruz. En yakın zamanda sıradaki konu olan iklim tipleri slaytını hazırlayıp paylaşırız. Eğitim hayatınızda başarılar diliyoruz.

 2. Emrah Demir -

  Emeğiniz için teşekkür ediyorum. Bir Sosyal Bilgiler Öğretmeni olarak girdiğim coğrafya derslerinde çok işimi görüyor. ALLAH gönlünüze göre versin sayın hocam.

  • Emrah hocam değerli yorumunuz için teşekkür ederiz. Slaytların faydalı olması bizi ziyadesiyle mutlu ediyor. iyi çalışmalar

Cevap Yaz