Türkiye’nin İklimi Slayt

10

Türkiye’nin iklimi Slaytı 2018

Sevgili arkadaşlar 10. sınıf Coğrafya dersi konusu olan Türkiye’nin İklimi slaytımızı yeni ders kitabından yararlanarak özenle hazırladık. Ayrıca slaytımız yüksek kalite ve konuya uygun bol görsel içermekte olup çok kapsamlıdır. Konu Etkinliklerinin çözümleri ve ölçme değerlendirme sorularının çözümleri yer almaktadır. Sunuyu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. iyi çalışmalar.
16 Mb Boyutu olup 80 Sayfadan oluşuyor.

Slayt İçeriği:
Türkiye’nin İklimini Hangi Faktörler Etkiler?
İklim Elemanları Türkiye’de Hangi Özelliklere Sahiptir?
Türkiye’de Sıcaklık
Türkiye’de Yıllık Sıcaklık Dağılışı
Türkiye’de Basınç ve Rüzgârlar
Türkiye’de Nem ve Yağış
Türkiye’de Yağış Rejimi
Türkiye’de Kuraklık
Türkiye’de Görülen İklim Tipleri

Bu Slaytla;
• Türkiye’nin iklimini etkileyen faktörleri ve bu faktörlerin Türkiye’de gösterdiği başlıca özellikleri,
• Türkiye’de iklim elemanlarının genel özelliklerini ve bu özelliklerin etkilerini,
• Türkiye’de görülen başlıca iklim tiplerini ve bu iklim tiplerinin özelliklerini öğreneceksiniz.

Türkiye'nin İklimi

 

 

Yazar Hakkında

Coğrafya hayata bakış açım, hayat felsefem..

10 yorum

  1. AYFER ULUDAĞ -

    Değerli ve çalışkan öğretmenim eline, emeğine sağlık çok güzel bir çalışma olmuş, çalışmanızdan faydalanıyoruz, devamı olan konulardan da çalışmalarınızı bekliyor ve takip ediyoruz.

    • Ayfer hocam çok teşekkür ederiz yorumunuz ve ilginiz için. Elimizden geldiğince slaytlarımızı hazırlamaya çalışıyoruz. Sırada Türkiye’nin toprak tipleri slaytı var, onu da en kısa sürede bitirmeye çalışacağız. Sitemizi takip etmeye devam edin, yorumlarınızı bekliyoruz 🙂

  2. SEMİH DOĞAN -

    İlgiyle takip edip yararlanıyoruz.Çok teşekkürler emeğinize.Tek bir ricam keşke sunumlardaki cümleler ve fotolar parça parça değil de tek tık da geliverse 🙁

    • Biz teşekkür ederiz Semih DOĞAN. Slaytlarımızdaki resimler genelde tek tıklama ile geliyor. Birden fazla cümle varsa bunların tıklama ile gelmesini daha uygun buluyoruz. Çünkü hepsi aynı anda ekrana yansırsa hem öğrencinin dikkatini toplamayı zorlaştırıyor hem de hepsini aynı anda okumak öğrenciyi sıkabiliyor. Ama siz slayt ayarlarından istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.

Cevap Yaz