Şehirlerin Gelişimi, Fonksiyonları ve Etki Alanları Slayt

16

Şehirlerin Gelişimi, Fonksiyonları ve Etki Alanları Slaytı

Sevgili arkadaşlar 11. sınıf Coğrafya dersi konusu olan Şehirlerin Gelişimi, Fonksiyonları ve Etki Alanları slaytımızı ders kitaplarından yararlanarak hazırladık. Slaytımız yüksek kalite ve konuya uygun bol görsel içermekte olup kapsamlıdır. Konu Etkinliklerinin çözümleri ve konu ile ilgili çıkmış YKS soruları ve çözümleri de yer almaktadır. Sunuyu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. iyi çalışmalar
11 Mb Boyutu olup 53 Sayfadan oluşuyor.

Slayt İçeriği:
Şehirlerin Gelişimi,
Şehirlerin İlk Ortaya Çıktığı Yerler,
Şehirlerin Fonksiyonları,
Şehirler ve Etki Alanları,
Küresel Şehirler,
Bölgesel Şehirler,
Yerel Şehirler,
Konu ile ilgili çıkmış sorular.

Bu Slaytla;
• Şehirlerin fonksiyonel özelliklerinin bölgesel ve küresel etkilerini,
• Tarihsel süreçten örneklerle şehirlerin nüfuslarında ve fonksiyonel özelliklerinde meydana gelen değişikliklerin küresel ve bölgesel etkilerini öğreneceksiniz.

Şehirlerin Gelişimi, Fonksiyonları ve Etki Alanları Slayt
Slayt hazırlanırken yararlanılan kaynaklar: Meb Coğrafya 11 Ders Kitabı 2019, GÜN Yayınları Coğrafya 11 Ders Kitabı

 

indir

Yazar Hakkında

Coğrafya hayata bakış açım, hayat felsefem..

16 yorum

 1. Eline sağlık hocam yetiştin yarınki derse:) Şu kasımdaki ara tatil gelse de ara boşlukta bir kaç hafta öndeki konuları da bitirseniz 🙂

  • Merhaba Murat hocam. Eyvallah hocam yorumun için teşekkür ederiz. Slaytları elimizden geldiğince önce paylaşmaya çalışıyoruz. Ara tatilde de slaytlarımızı güncellemeye devam edeceğiz. İyi çalışmalar dilerim hocam.

   • Rica ederim hocam. Birde şehirlerden bahsederken keşke her şehrin fotoğrafını da ekleseydiniz öğrencilerin ilgisini çekmek manasıyla.

    • Slaytlarda görselliğe önem veriyoruz Murat hocam. Ama slaytın çok uzun olmasını da istemiyoruz. Biraz daha dikkat etmeye çalışırız hocam vurguladığınız hususa. İyi akşamlar dilerim.

 2. Halil GÜLSEREN -

  Çalışmalarınızdan dolayı sizlere çok teşekkür ediyoruz.Emeğinize yüreğinize sağlık . Slaytları her sınıf için kullanıyoruz .

 3. ellerinize emeğinize sağlık bilgi paylaştıkça yayılır çoğalır. sınavlarımızda çok yardımcı oluyor öğretmenler de derslerde direkt anlatım materyali olarak kullanıyorlar. tekrardan çok sağolun.

Cevap Yaz