İzohipsler Slayt

8

İzohips Yöntemi Slaytı

Sevgili arkadaşlar Yenilenen müfredat ve Yeni kitaba göre hazırlanan 9. sınıf Coğrafya dersi konusu olan Eş Yükselti Eğrisi Yöntemi slaytımızı yeni ders kitaplarından yararlanarak hazırladık. Slaytımız yüksek kalite ve konuya uygun bol görsel içermekte olup kapsamlıdır. Konu Etkinliklerinin çözümleri ve konu ile ilgili çıkmış Yks soruları ve çözümleri de yer almaktadır. Sunuyu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. iyi çalışmalar.
13 Mb Boyutu olup 59 Sayfadan oluşuyor.

Slayt içeriği:
Haritalarda Yer Şekillerini Gösterme Yöntemleri
İzohips nedir?
İzohipslerin özellikleri nelerdir?
İzohipslerde profil çıkarma
Eğim hesaplama
Konu ile ilgili çıkmış sorular.

Bu Slaytla;
• İzohipsleri ve özelliklerini
• Kesit oluşturmayı ve eğim hesaplamayı öğreneceksiniz.

izohipsler
Slayt hazırlanırken yararlanılan kaynaklar: Meb Coğrafya 9 Ders Kitabı 2018

Yazar Hakkında

Coğrafya hayata bakış açım, hayat felsefem..

8 yorum

  1. Hocam harika olmuş ellerine sağlık sayende öğrenciler daha iyi öğreniyor görseller ve pekiştirici sorularla:) 15 tatil dönüşü baya bir konu daha eklenmiş olur umarım. bazı arkadaşlar konuda ileri onlara yetişmeyebiliyordu.

    • Merhaba Murat hocam. Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz. Öğretimin etkili ve kalıcı olması için görselliğe önem veriyoruz. Çalışmalarımız devam ediyor yıl sonuna kadar tüm konuları sitemizde barındırmayı planlıyoruz. iyi çalışmalar

  2. sevgili hocam,sunumda kullanılan, geçen senenin ders kitabından alınan haritanın yanlışı tekrar edilmiş.Sunumlar için de teşekkür ederim.

Cevap Yaz