İzohipsler Slayt

23

İzohips Yöntemi Slaytı

Sevgili arkadaşlar 9. sınıf Coğrafya dersi konusu olan Eş Yükselti Eğrisi Yöntemi slaytımızı ders kitaplarından yararlanarak hazırladık. Slaytımız yüksek kalite ve konuya uygun bol görsel içermekte olup kapsamlıdır. Konu Etkinliklerinin çözümleri ve konu ile ilgili çıkmış YKS soruları ve çözümleri de yer almaktadır. Sunuyu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. iyi çalışmalar.
13 Mb Boyutu olup 61 Sayfadan oluşuyor.

Slayt içeriği:
Haritalarda Yer Şekillerini Gösterme Yöntemleri
İzohips nedir?
İzohipslerin özellikleri nelerdir?
İzohipslerde profil çıkarma
Eğim hesaplama
Konu ile ilgili çıkmış sorular.

Bu Slaytla;
• İzohipsleri ve özelliklerini
• Kesit oluşturmayı ve eğim hesaplamayı öğreneceksiniz.

izohipsler
Slayt hazırlanırken yararlanılan kaynaklar: Meb Coğrafya 9 Ders Kitabı 2017 – 2019

indir

Yazar Hakkında

Coğrafya hayata bakış açım, hayat felsefem..

23 yorum

 1. Hocam harika olmuş ellerine sağlık sayende öğrenciler daha iyi öğreniyor görseller ve pekiştirici sorularla:) 15 tatil dönüşü baya bir konu daha eklenmiş olur umarım. bazı arkadaşlar konuda ileri onlara yetişmeyebiliyordu.

 2. sevgili hocam,sunumda kullanılan, geçen senenin ders kitabından alınan haritanın yanlışı tekrar edilmiş.Sunumlar için de teşekkür ederim.

   • merhabalar hocam bu sunumdaki izohips etkinliklerini mail olarak atmanız mümkün mü, sınıfta uygulayacağım. Emeklerinize sağlık cok yardımcı ve yol gösterici sunumlarınız.

     • 35,36,37,38. sayfalar tesekkür ederim. Sunumlarınızdan Eylül ayından beri faydalanıyorum. Öğrencilerimde sık sık ne kadar güzel hazırlandığını vurguluyor. Emeğiniz için ellerinize saglık.

     • Merhaba hocam. Bahsettiğiniz sayfaları mail adresinize gönderdim. Değerli yorumunuz için de teşekkür ederiz. iyi çalışmalar

Cevap Yaz