Ekstrem Doğa Olayları Slayt

24

Ekstrem Doğa Olayları Slaytı 2021-2022

Coğrafya Hocası ailesi olarak yeni içerikler üretmeye devam ediyoruz. Bu serimizde bütün sınıflara ait slaytları sizler için hazırlayıp paylaşıyoruz. Slaytlar; içerisindeki görseller, etkinlikler, haritalar, testler aracılığıyla öğrencilerde kalıcı öğrenmelerin gerçekleşmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca slaytlarımızda çıkmış YKS sorularını ekledik. Bu sayfamızda 12. sınıf konulardan Ekstrem Doğa Olayları Slaytını paylaşacağız. Bu konuya ünitelendirilmiş yıllık plana göre 6-10 Eylül ve 13-17 Eylül 2021 tarihleri arasında toplam 6 ders saati zaman ayrılmıştır. İyi çalışmalar dilerim.

Slaytta hangi kazanımlar yer almaktadır?

Slayt hazırlanırken Ortaöğretim Coğrafya Dersi Öğretim Programındaki kazanımlar ve ders kitabındaki içerikler dikkate alınarak hazırlanmıştır. Bu slaytımızın ilgili olduğu kazanım aşağıda verilmiştir.

Kazanım: 12.1.1. Doğa olaylarının ekstrem durumlarını ve etkilerini açıklar.

Slaytımızın boyutu 21 mb olup 80 sayfadan oluşmaktadır.

Slayt İçeriği:
Astronomi kökenli ekstrem doğa olayları
Meteoroloji ve Hidrometeoroloji kökenli ekstrem doğa olayları
Jeoloji ve Jeomorfoloji kökenli ekstrem doğa olayları

Bu Slaytla;
• Ekstrem doğa olayları ve etkilerini
• Gelecekte doğal sistemlerde meydana gelebilecek değişimler ve bu değişimlerin canlı yaşamı üzerindeki etkilerini öğreneceksiniz.

Ekstrem Doğa Olayları Slayt
Slayt hazırlanırken yararlanılan kaynaklar: Meb Coğrafya 12 Ders Kitabı 2019

indir
Aşağıdaki sonraki slayt görseline tıklayarak bir sonraki konuya ait olan Küresel iklim Değişimi Slaytına ulaşabilirsiniz.

                                         Sonraki Slayt

Yazar Hakkında

Coğrafya hayata bakış açım, hayat felsefem..

24 yorum

 1. sayın hocam 12. sınıf yeni kitaba göre güncel slytınız yokmu acaba. 9 10 ve 11. sınıfları paylasıyorsunuz 12leride paylaşmanız mumkunmu anacaba.. saygılar

 2. Eline sağlık hocam 8 saat uğraşmışşın çok güzel olmuş ÖSYM’nin 2011 de İzlanda sorusunu da ekleseydin keşke(Volkan Patlaması). Değiştirmeyi becerebilirsem kısa kısa videolar ekleyeceğim(Tsunami, meteor düşmesi, deprem, volkanik patlama vb.)

 3. Onur Karakaya -

  Teşekkür ederim hocam, emeğinize sağlık. Bu sene 12. sınıf slaytları da özenle hazırlanmış.. Sağolun.

 4. 12ler de sunuları güncelleme iyi oldu hocam, baya eski kalmıştı. Bu sene buruk başladık öğrencisiz bir anlamı yok ama ne yapalım.
  Hepimizin sağlıklı güzel bir eğitim yılı geçirmesini dilerim arkadaşlar.

  • Merhaba Murat hocam. Evet bu yıl 12. sınıflara ait tüm slaytları güncellemeyi planlıyoruz. Malesef bu yıl bu şekilde buruk başladık umarız ilk ve son olur.
   Temenniniz için teşekkürler.

 5. hocalarım emeğinize sağlık. inşallah bu sene 12 . sınıf sunularını ağırlık verirsiniz. sunumlarınızı ilgiyle atkip ediyoruz ve bekliyoruz.

 6. Merve Yücel -

  Yaptığınız slayt çalışmaları özellikle de 12.sınıflar için yaptığınız güncellemeler çok güzel olmuş .Teşekkür ediyorum. Emeğinize sağlık.

  • Rica ederiz Merve Yücel. Bu sene 12. Sınıf slaytlarının hepsini hazırlamayı düşünüyoruz. Yorumunuz için teşekkür ederiz. İyi çalışmalar dileriz.

 7. Burak Dağdelen -

  Değerli Öğretmenim, zaman zaman slaytlarınızdan yararlanıyorum. Öncelikle sizi tebrik ederim. Büyük zaman zaman ayırıp büyük emek verip bu güzel çalışmaları hazırladığınız için. Ve daha da önemlisi bir karşılık beklemeksizin insanların kullanımına sunmanız ayrı bir güzellik tabi. Tekrar teşekkür eder saygılar sunarım.

Cevap Yaz