Ekosistem, Enerji Akışı ve Madde Döngüleri Slayt

21

Ekosistem, Enerji Akışı ve Madde Döngüleri Slaytı

Sevgili arkadaşlar 11. sınıf Coğrafya dersi konusu olan Ekosistem, Enerji Akışı ve Madde Döngüleri slaytımızı ders kitaplarından yararlanarak hazırladık. Ayrıca slaytımız yüksek kalite ve konuya uygun bol görsel içermektedir. Konu Etkinliklerinin çözümleri ve konu ile ilgili çıkmış Yks soruları ile çözümleri de yer almaktadır. Sunuyu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. iyi çalışmalar.
9 Mb Boyutu olup 59 Sayfadan oluşuyor.

Slayt İçeriği:
Ekosistemlerin İşleyişi,
Enerji Akışı,
Besin Zinciri,
Enerji Piramidi,
Karbon Döngüsü,
Azot Döngüsü,
Oksijen Döngüsü,
Su Döngüsü,
Konu ile ilgili çıkmış sorular.

Bu Slaytla;
• Ekosistemi oluşturan unsurları ve besin zincirinin işleyişini,
• Ekosistemlerin devamlılığında enerji akışı ve madde döngüsünün önemini öğreneceksiniz.

Ekosistem, Enerji akışı ve Madde Döngüleri
Slayt hazırlanırken yararlanılan kaynaklar: Meb Coğrafya 11 Ders Kitabı 2019

 

indir

Yazar Hakkında

Coğrafya hayata bakış açım, hayat felsefem..

21 yorum

  • Özgür hocam ben şimdi denedim sıkıntı yok indirilebiliyor. Tekrar deneyebilir misiniz? Kullandığınız tarayıcıdan farklı bir tarayıcı da deneyebilirsiniz.

 1. coğrafya siteleri içerisinde en aktif ve başarılı çalışansınız emeğinize sağlık çok teşekkür ederim.

  • Merhaba rica ederiz. Erken ekleme konusunda zaman sıkıntımız var tüm sınıfların slaytları hazırlanmakta olduğu için yetiştiremiyoruz. iyi çalışmalar dileriz

 2. özlem yiğit -

  Çok teşekkürler hocam,elinize sağlık.Yoğunsunuz elbette ancak slaytlar yıllık plana göre bir hafta gecikmeli ekleniyor,bazen kullanamıyoruz.

 3. Çok değerli “coğrafya hocası”hocam gerçekten hazırladığınız sunular benim ve öğrencilerimin eğitim etkinliğine çok büyük katkı sağlıyor.teşekkür ve minnetlerimi sunarım.yanlış anlamazsanınız hazırladığın 11.sınıf sunuları yıllık planın gerisinde kaldığı için kullanamıyorum.eminim sizi takip eden çok sayıda coğrafya öğretmeni arkadaşta aynı fikirdedir.HOŞGÖRÜNE BİNAEN RİCAM OLABİRMİ 2.ÜNİTE BEŞERİ SİSTEMLER KONU SUNULARINI ÖNE ALABİLİLİRMİSİN ACABA.Tekrar teşekkürler.

  • Merhaba Murat hocam. elimizden geldiğince çalışıyoruz hocam. Beşeri sistemler konusu slaytlarını en kısa zamanda bitirmeye çalışacağız. İyi çalışmalar dileriz.

 4. Tüm çalışmalarınız için teşekkür ederim.Tam öğrencinin seviyesinde ve gerekli bilgileri içeriyor.Çalışmalarınızda başarılar ve çalışmalarınızın devamını diliyorum.

Cevap Yaz