Rüzgarların Oluşturduğu Yer Şekilleri Slayt

18

Rüzgarların Oluşturduğu Aşınım ve Birikim Şekilleri Slaytı

Sevgili arkadaşlar 10. sınıf Coğrafya dersi konusu olan Rüzgarların Oluşturduğu Aşınım ve Birikim Şekilleri slaytımızı ders kitaplarından yararlanarak hazırladık. Slaytımız yüksek kalite ve konuya uygun bol görsel içermekte olup kapsamlıdır. Konu Etkinliklerinin çözümleri ve konu ile ilgili çıkmış YKS soruları ve çözümleri de yer almaktadır. Sunuyu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. iyi çalışmalar.
6 Mb Boyutu olup 28 Sayfadan oluşuyor.

Slayt İçeriği:
Rüzgarlar ile ilgili terimler
Rüzgar Aşınım Şekilleri
Rüzgar Birikim Şekilleri
Konuyla ilgili örnek sorular.

Bu Slaytla;
• Rüzgarların yeryüzü şekillerinin oluşum süreçlerine etkilerini öğreneceksiniz.

Rüzgarların Oluşturduğu Yer Şekilleri Slayt
Slayt hazırlanırken yararlanılan kaynaklar: Meb Coğrafya 10 Ders Kitabı 2019

indir

Yazar Hakkında

Coğrafya hayata bakış açım, hayat felsefem..

18 yorum

 1. Teşekkürler hocam. Dünyada nerelerde etkili olduğunu keşke Dünya haritasında gösterseydin hocam son yıllarda ÖSYM harita üzerinden çok soru soruyor. Birde ölçme değerlendirme kısmında daha fazla soru olsa daha iyi pekişir. Yetiştiremediğiniz için belkide bu şekilde uygun gördünüz.

  • Haklısınız Murat hocam harita ekleyelim en kısa zamanda. Ölçme ve değerlendirme kısmına çok fazla soru eklemedik. Çünkü fazla soru olması hem diğer konuların yetişmesine engel olur diye hem de slaytı uzarsa sıkıcı hale gelir diye düşündük. Teşekkür ederiz Murat hocam yorumunuz için. İyi çalışmalar dileriz.

 2. Ali Rıza Hoca -

  Hocam slayt çalışmalarınız gerçekten çok kaliteli. Bu konuyu geçen hafta işledim ama keşke işlemeseymişim dedim bu slaytı görünce. Artık seneye 😉

 3. sizin yüzünüzden konuları geciktirdim.sunularınızla işlemek için.soru çözüyorum.sonra hergün bakıyorum yeni bişey var mı diye.allah razı olsun sizden

  • Ali hocam yorumunuzdan sitem mi ediyorsunuz teşekkür mü ediyorsunuz tam anlayamadım? Konuları geciktirmenize biz sebep olmayalım sitemizde geçen yıla ait tüm konuların slaytları var ama güncel olsun diyorsanız biz müfredata göre gidiyoruz şuanda 11. sınıflar dışında sıkıntı yok. İlgi gösterdiğiniz ve takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

 4. Hocam çok teşekkürler. Branşımız şekil bilimi olunca görsel her şey, özellikle öğrenilenin kalıcı olması ve öğrencilerin derse ilgisini çekmek için. Fotoğraflar çok etkileyici bizi bile etkilediyse öğrencileri düşünemiyorum:) Hocam bunu kim koymuş taşın üstüne helal olsun düşmüyor da demelerini:)

  • Murat hocam yorumunuz için teşekkürler. Öğrencilere ve zümre öğretmenlerimize faydalı olmak bizi mutlu ediyor. İyi çalışmalar dileriz hocam.

 5. hocam ellerinize sağlık harika slaytlar hazırlıyorsunuz bende meslektasınız olarak hem slaytlarınızı hem de derslerde sorularınızı kullanıyorum

 6. öğretmenimiz bu slaytlardan işliyor o yüzden derse katılmıyorum oyun oynuyorum akşamda bunları yazıyorum Allah razı olsun hocam <3

  • Merhaba Arda Kaan. Günümüzde bilgiye erişmek çok kolay artık. O yüzden bu slayta ulaşman senin konuyu iyi öğreneceğin anlamına gelmez. Ders derste öğrenilir. Öğretmeninin anlatımı, verdiği örnekler, espririleri hepsi senin öğrenmeni artıran faktörlerdir. Sana tavsiyem derslerine katılman.

Cevap Yaz