Sıcaklık Slayt

20

İklim Elemanlarından Sıcaklık Slaytı

Sevgili arkadaşlar 9. sınıf Coğrafya konusu İklimin temel elemanı Sıcaklık slaytımızı yeni ders kitaplarından yararlanarak hazırladık. Slaytımız yüksek kalite ve konuya uygun bol görsel içermekte olup kapsamlıdır. Konu Etkinliklerinin çözümleri ve konu ile ilgili çıkmış YKS soruları ve çözümleri de yer almaktadır. Sunuyu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. iyi çalışmalar.
11 Mb Boyutu olup 61 Sayfadan oluşuyor.

Slayt İçeriği:
Sıcaklık ve Isı nedir?
Sıcaklığın Dağılışını Etkileyen Faktörler,
İzoterm haritaları,
Dünya Ocak Ayı İndirgenmiş Ortalama Sıcaklık Haritası,
Dünya Temmuz Ayı İndirgenmiş Ortalama Sıcaklık Haritası,
Konu ile ilgili çıkmış sorular.

Bu Slaytla;
• Sıcaklık temel kavramlarını
• Yeryüzünde sıcaklığın dağılışında etkili olan faktörleri
• Dünya Ocak ve Temmuz indirgenmiş ortalama sıcaklık haritalarının analizini öğreneceksiniz.

iklim Elemanları Sıcaklık
Slayt hazırlanırken yararlanılan kaynaklar: Meb Coğrafya 9 Ders Kitabı 2017 – 2019

indir

Yazar Hakkında

Coğrafya hayata bakış açım, hayat felsefem..

20 yorum

 1. Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederiz Ümit hocam. Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize. Eğitim hayatınızda başarılar diliyoruz. İyi günler dileriz.

 2. Hocam, çok teşekkürler.Slaytların kitapla uyumlu gitmesi özellikle kitaptaki etkinliklerin olması dersi verimli kılıyor.Emeğinize sağlık

  • İdilsu hocam biz teşekkür ederiz yorumunuz için. Öğrencilere ve öğretmenlere yardımcı olmak bizi mutlu ediyor. Çalışmalarınızda başarılar diliyoruz hocam.

 3. hocam çok teşekkür ederim slaytlarınız çok güzel sitenizi ilgiyle takip ediyorum elimizden geldikçe çevremize tavsiye ediyorum özellikle slaytlar konusunda çok memnunuz teşekkürler iyi çalışmalar.

  • Değerli yorumun için teşekkür ederiz Cografik. Slaytlarımızı hazırlarken gerçekten yoğun emek harcıyoruz umarız faydalı oluyordur. iyi çalışmalar

 4. hocam merhabalar sunular için emeğinize sağlık. Lakin cok fazla sunu var arşiv yapmak istiyorum ama 4 sınfın sunularını tek tek indirmek cok zor klasör olarak paylaşma imkanınız var mı? klasör linkini verseniz ordan alsak en azından şuana kadarki konuları

  • Merhaba Emre Deniz. Yorumunuz için teşekkür ederiz. Malesef bahsettiğiniz şekilde paylaşmıyoruz. Sizin arşiv yapmanıza gerek var mı biz yaptık istediğiniz zaman girip sınıf ve konuya göre indirebilirsiniz ama illa bilgisayarımda arşiv olsun derseniz de https://cografyahocasi.com/slayt adresimizden indirebilirsiniz. iyi çalışmalar dileriz.

  • Slayta sağ tıklayıp yeni sekmesine tıklayın. Daha sonra slaytın yukarısında en soldaki bölüme tıklayıp slaytı dışarı aktar deyin. Bu bölümde slaytı pdf halinde kaydedebilirsiniz.

  • Merhaba Bayram. Slaytlar pardus işletim sisteminde büyük punto ile görünüyormuş. Bunu çözmek için ücretsiz olan Powerpoint viewer programını etkileşimli tahtaya kurarak çalıştırmanız yeterli olur. iyi çalışmalar

 5. SLAYTLAR Derslerimizin öğrenme ve öğretme işlevini getirebilmemizde harika sonuçlar ortaya koyuyor.TEŞEKKÜRLER.

 6. Bülent UYANIK -

  Slaytlarınız çok başarılı hocam. Çevremdeki coğrafya öğretmeni arkadaşlarıma tavsiye ediyorum. Örneğin bu slaytınız da yer alan yükselik sıcaklık gösterimi bilgilerin somutlaştırılması için çok işe yarıyor. Çalışmalarınız da başarılar. Sağlıklı günler diliyorum.

  • Merhaba Bülent UYANIK hocam. Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz. Elimizden geldiğince Coğrafya dersinin daha verimli geçmesi için çabalıyoruz. Yorum ve eleştirilerinizi her zaman bekliyoruz. İyi çalışmalar hocam.

 7. Slaytlarınız çok başarılı hocam çok teşekkür ederim derslerimde sürekli sizin sitenizden faydalanıyorum her içerik çok güzel emeğinize sağlık. Ayrıca slaytlarda ders kitabındaki etkinliklere yer vermeniz de çok güzel olmuş.

Cevap Yaz