Sıcaklık Slayt

8

İklim Elemanlarından Sıcaklık Slaytı

Sevgili arkadaşlar Yenilenen müfredat ve Yeni kitaba göre hazırlanan 9. sınıf Coğrafya konusu İklimin temel elemanı Sıcaklık slaytımızı yeni ders kitaplarından yararlanarak hazırladık. Slaytımız yüksek kalite ve konuya uygun bol görsel içermekte olup kapsamlıdır. Konu Etkinliklerinin çözümleri ve konu ile ilgili çıkmış Yks soruları ve çözümleri de yer almaktadır. Sunuyu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. iyi çalışmalar.
10 Mb Boyutu olup 55 Sayfadan oluşuyor.

Slayt İçeriği:
Sıcaklık ve Isı nedir?
Sıcaklığın Dağılışını Etkileyen Faktörler,
İzoterm haritaları,
Dünya Ocak Ayı İndirgenmiş Ortalama Sıcaklık Haritası,
Dünya Temmuz Ayı İndirgenmiş Ortalama Sıcaklık Haritası,
Konu ile ilgili çıkmış sorular.

Bu Slaytla;
• Sıcaklık temel kavramlarını
• Yeryüzünde sıcaklığın dağılışında etkili olan faktörleri
• Dünya Ocak ve Temmuz indirgenmiş ortalama sıcaklık haritalarının analizini öğreneceksiniz.

iklim Elemanları Sıcaklık
Slayt hazırlanırken yararlanılan kaynaklar: Meb Coğrafya 9 Ders Kitabı 2017
 

Yazar Hakkında

Coğrafya hayata bakış açım, hayat felsefem..

8 yorum

  1. Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederiz Ümit hocam. Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize. Eğitim hayatınızda başarılar diliyoruz. İyi günler dileriz.

  2. Hocam, çok teşekkürler.Slaytların kitapla uyumlu gitmesi özellikle kitaptaki etkinliklerin olması dersi verimli kılıyor.Emeğinize sağlık

    • İdilsu hocam biz teşekkür ederiz yorumunuz için. Öğrencilere ve öğretmenlere yardımcı olmak bizi mutlu ediyor. Çalışmalarınızda başarılar diliyoruz hocam.

  3. hocam çok teşekkür ederim slaytlarınız çok güzel sitenizi ilgiyle takip ediyorum elimizden geldikçe çevremize tavsiye ediyorum özellikle slaytlar konusunda çok memnunuz teşekkürler iyi çalışmalar.

    • Değerli yorumun için teşekkür ederiz Cografik. Slaytlarımızı hazırlarken gerçekten yoğun emek harcıyoruz umarız faydalı oluyordur. iyi çalışmalar

  4. hocam merhabalar sunular için emeğinize sağlık. Lakin cok fazla sunu var arşiv yapmak istiyorum ama 4 sınfın sunularını tek tek indirmek cok zor klasör olarak paylaşma imkanınız var mı? klasör linkini verseniz ordan alsak en azından şuana kadarki konuları

    • Merhaba Emre Deniz. Yorumunuz için teşekkür ederiz. Malesef bahsettiğiniz şekilde paylaşmıyoruz. Sizin arşiv yapmanıza gerek var mı biz yaptık istediğiniz zaman girip sınıf ve konuya göre indirebilirsiniz ama illa bilgisayarımda arşiv olsun derseniz de https://cografyahocasi.com/slayt adresimizden indirebilirsiniz. iyi çalışmalar dileriz.

Cevap Yaz