Sıcaklık Slayt

6

İklim Elemanlarından Sıcaklık Slaytı

Sevgili arkadaşlar Yenilenen müfredat ve Yeni kitaba göre hazırlanan 9. sınıf Coğrafya konusu İklimin temel elemanı Sıcaklık slaytımızı yeni ders kitabından yararlanarak özenle hazırladık. Ayrıca slaytımız yüksek kalite ve konuya uygun bol görsel içermekte olup çok kapsamlıdır. Konu Etkinliklerinin çözümleri ve konu testi yer almaktadır. Sıcaklık slaytını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. iyi çalışmalar.
12 Mb Boyutu olup 75 Sayfadan oluşuyor.

Slayt İçeriği:
Sıcaklık ve Isı nedir?
Sıcaklığın Dağılışını Etkileyen Faktörler,
Dünya Ocak Ayı İndirgenmiş Ortalama Sıcaklık Haritası,
Dünya Temmuz Ayı İndirgenmiş Ortalama Sıcaklık Haritası.

Bu Slaytla;
• Sıcaklık temel kavramlarını
• Yeryüzünde sıcaklığın dağılışında etkili olan faktörleri
• Dünya Ocak ve Temmuz indirgenmiş ortalama sıcaklık haritalarının analizini öğreneceksiniz.

iklim Elemanları Sıcaklık
Slayt hazırlanırken yararlanılan kaynaklar: Meb Coğrafya 9 Ders Kitabı 2017
 

Yazar Hakkında

Coğrafya hayata bakış açım, hayat felsefem..

6 yorum

  1. Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederiz Ümit hocam. Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize. Eğitim hayatınızda başarılar diliyoruz. İyi günler dileriz.

  2. Hocam, çok teşekkürler.Slaytların kitapla uyumlu gitmesi özellikle kitaptaki etkinliklerin olması dersi verimli kılıyor.Emeğinize sağlık

    • İdilsu hocam biz teşekkür ederiz yorumunuz için. Öğrencilere ve öğretmenlere yardımcı olmak bizi mutlu ediyor. Çalışmalarınızda başarılar diliyoruz hocam.

  3. hocam çok teşekkür ederim slaytlarınız çok güzel sitenizi ilgiyle takip ediyorum elimizden geldikçe çevremize tavsiye ediyorum özellikle slaytlar konusunda çok memnunuz teşekkürler iyi çalışmalar.

    • Değerli yorumun için teşekkür ederiz Cografik. Slaytlarımızı hazırlarken gerçekten yoğun emek harcıyoruz umarız faydalı oluyordur. iyi çalışmalar

Cevap Yaz