Bitki Örtüsü Slayt

12

Yeryüzündeki Bitki Örtüsü Slaytı

Sevgili arkadaşlar 10. sınıf Coğrafya dersi konusu olan Yeryüzündeki Bitki Örtüsü slaytımızı ders kitaplarından yararlanarak hazırladık. Slaytımız yüksek kalite ve konuya uygun bol görsel içermekte olup kapsamlıdır. Konu Etkinliklerinin çözümleri ve konu ile ilgili çıkmış YKS soruları ve çözümleri de yer almaktadır. Sunuyu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. iyi çalışmalar.
13 Mb Boyutu olup 65 Sayfadan oluşuyor.

Slayt İçeriği:
Yeryüzündeki Bitki Örtüsü
Bitki Formasyonları
Bitki Topluluklarının Dağılışı
Bitki Örtüsünün Dağılışını Etkileyen Faktörler
Konuyla ilgili çıkmış sorular.

Bu Slaytla;
• Yeryüzündeki bitki örtüsünü ve özelliklerini öğreneceksiniz.

Bitki Örtüsü Slayt
Slayt hazırlanırken yararlanılan kaynaklar: Meb Coğrafya 10 Ders Kitabı 2019

 

indir

Yazar Hakkında

Coğrafya hayata bakış açım, hayat felsefem..

12 yorum

 1. Sayın hocam indirdiğim slaytları power point sunusu olarak açamıyorum. Word sayfası olarak açılıyor.Ancak word sayfasında da hiç okunamıyor.Acaba bendeki ofis programının sürümüyle mi alakalı bir durum mu yoksa siteden mi kaynaklı anlayamadım.Yardımcı olursanız sevinirim.

  • Sayın Sedat Özdemir slaytlarda sıkıntı görünmüyor. Biraz önce test ettim çalışıyorlar. Büyük ihtimalle sizin ofiste bir problem var. Mümkünse indirdiğiniz slaytlardan birine sağ tıklayın gelen menüden ‘Birlikte Aç’ seçeneği seçin. Açılan sayfada programlar olacaktır. Burada ‘Microsoft PowerPoint’ programını seçin daha sonra aşağıda ‘Bu tür dosyaları açmak için her zaman seçili programı kullan’ seçeneğini seçili hale getirin ve tamamı tıklayın sorununuz düzelecektir. iyi çalışmalar.

  • İrem hanım yazıdaki görselin altında İNDİR yazan bir küçük görsel var ona tıklayınca indirebilirsiniz. iyi çalışmalar

  • Farklı bir konu altına yorum yapmışsınız. Bahsettiğiniz hangi yazılı acaba? Eğer 2017 yılına aitse cevap anahtarı eklenmiştir. iyi çalışmalar

 2. hocam iyi günler kolay gelsin
  dünyadaki doğal afetler ile ilgili slayt göremedim de böyle bir paylaşımda bulunmanız mümkün müdür ?
  saygılar

  • Merhaba Ümit hocam. Evet canlı derslerde slayt kullanımı dersleri daha verimli hale getiriyor. Slaytlarımızı hazırlamaya devam edeceğiz. İyi çalışmalar dilerim.

Cevap Yaz