Harita Bilgisi Slayt

15

Harita Bilgisi ve Projeksiyon Yöntemleri Slaytı

Sevgili arkadaşlar Yenilenen müfredat ve Yeni kitaba göre hazırlanan 9. sınıf Coğrafya dersi konusu olan Harita Bilgisi ve Projeksiyon Yöntemleri slaytımızı yeni ders kitabından yararlanarak özenle hazırladık. Slaytımız yüksek kalite ve konuya uygun bol görsel içermekte olup kapsamlıdır. Konu Etkinliklerinin çözümleri ve konu ile ilgili çıkmış yks soruları ve çözümleri de yer almaktadır. Sunuyu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. iyi çalışmalar.
10 Mb Boyutu olup 37 Sayfadan oluşuyor.

Slayt içeriği:
Harita Okuryazarlığı,
Projeksiyon Yöntemleri,
Harita Elemanları,
Ölçek ve Ölçek Çeşitleri,
Harita Çeşitleri,
Coğrafi Bilgi Sistemleri,
Uzaktan Algılama,
Konu ile ilgili sorular.

Bu Slaytla;
• Harita çeşitlerini ve haritalardan nasıl yararlanıldığını
• Geçmişten günümüze haritacılıkta yaşanan gelişmeleri öğreneceksiniz.

Harita Bilgisi
Slayt hazırlanırken yararlanılan kaynaklar: Meb Coğrafya 9 Ders Kitabı 2017, Meb Coğrafya 9 Ders Kitabı 2018
 

 

Yazar Hakkında

Coğrafya hayata bakış açım, hayat felsefem..

15 yorum

    • Uzunluk ve alan hesaplamalarını başka bir slaytta anlatacağız o yüzden. Bir de slayt çok uzamasın diye ayrı bir slayt olarak hazırlamayı uygun gördük. İyi çalışmalar dileriz.

    • Biz teşekkür ederiz yorumunuz ve ilginiz için. Slaytlarmızı Power Point 2010 programı ile hazırlıyoruz. Ekstra başka bir program kullanmıyoruz. İyi çalışmalar dileriz.

  1. merhaba slaytlar muhteşem, bir konu anlatımlı youtube video sitesi oluşturmak istiyorum. Slaytlarınızı kullanabilir miyim ?

    • Merhaba Ali. Bu konuda sana yardımcı olamayacağız. Bizim halihazırda bir youtube kanalımız var ve slaytlarımızla orada yayın yapmaya başlayacağız, bu konuda ziyaretçilerimizden de yoğun mesaj alıyoruz. İlginiz için teşekkür ederiz. iyi çalışmalar

Cevap Yaz