Harita Bilgisi Slayt

33

Harita Bilgisi ve Projeksiyon Yöntemleri Slaytı

Sevgili arkadaşlar 9. sınıf Coğrafya dersi konusu olan Harita Bilgisi ve Projeksiyon Yöntemleri slaytımızı ders kitaplarından yararlanarak hazırladık. Slaytımız yüksek kalite ve konuya uygun bol görsel içermekte olup kapsamlıdır. Konu Etkinliklerinin çözümleri ve konu ile ilgili çıkmış YKS soruları ve çözümleri de yer almaktadır. Sunuyu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. iyi çalışmalar.
13 Mb Boyutu olup 48 Sayfadan oluşuyor.

Slayt içeriği:
Harita Okuryazarlığı,
Projeksiyon Yöntemleri,
Harita Elemanları,
Ölçek ve Ölçek Çeşitleri,
Harita Çeşitleri,
Coğrafi Bilgi Sistemleri,
Uzaktan Algılama,
Konu ile ilgili sorular.

Bu Slaytla;
• Harita çeşitlerini ve haritalardan nasıl yararlanıldığını
• Geçmişten günümüze haritacılıkta yaşanan gelişmeleri öğreneceksiniz.

Harita Bilgisi
Slayt hazırlanırken yararlanılan kaynaklar: Meb Coğrafya 9 Ders Kitabı 2017, Meb Coğrafya 9 Ders Kitabı 2019
indir

Yazar Hakkında

Coğrafya hayata bakış açım, hayat felsefem..

33 yorum

  • Biz teşekkür ederiz yorumunuz ve ilginiz için. Slaytlarmızı Power Point 2010 programı ile hazırlıyoruz. Ekstra başka bir program kullanmıyoruz. İyi çalışmalar dileriz.

 1. merhaba slaytlar muhteşem, bir konu anlatımlı youtube video sitesi oluşturmak istiyorum. Slaytlarınızı kullanabilir miyim ?

  • Merhaba Ali. Bu konuda sana yardımcı olamayacağız. Bizim halihazırda bir youtube kanalımız var ve slaytlarımızla orada yayın yapmaya başlayacağız, bu konuda ziyaretçilerimizden de yoğun mesaj alıyoruz. İlginiz için teşekkür ederiz. iyi çalışmalar

 2. Teşekkürler Hocam, elinize sağlık. Coğrafyacıların çok uzun süredir kullandığı coğrafya.biz sitesi 3 aydır kullanım dışı soru sormak isteyen bilgi paylaşmak isteyen yada bir konuda fikir isteyenlerin kullanımı amacıyla keşke bir forum da açsanız.
  İyi çalışmalar

  • Merhaba Murat hocam. Bu konu ile ilgili sanırım daha öncede bir kere mesaj atmıştım. Şimdi kullanıcıların çoğu facebook coğrafya sayfalarında tartışma ve soru ortamı oluşturdular. Genelde sorunları ve soruları orada tartışıp çözüm arıyorlar biz de orada sohbetlere katılıyoruz. Bahsettiğiniz sitenin kapanmasının sebebi olarak da sosyal platformları görüyorum.

 3. merhaba, indirilen slaytı açınca bazı sayfalar siyah sayfa olarak cıkıyordu. tekrar tekrar indirmiştim aslında ama su an bira daha indirdim sorun yok. tesekkür ederim çalışmalarınız için

 4. Hocam iyi günler sunumunuzun bir kısmını youtube kanalımda kullanabilir miyim?

  Emeğinize saygı duyduğum için izninizi istiyorum.

  • Merhaba Onur hocam. Sitemizdeki içerikleri başka sitelerde veya sosyal medya kanallarında kullanmaya izin vermiyoruz malesef. Anlayışınız için teşekkürler. İyi akşamlar dilerim.

Cevap Yaz