Harita Bilgisi Slayt

21

Harita Bilgisi ve Projeksiyon Yöntemleri Slaytı

Sevgili arkadaşlar Yenilenen müfredat ve Yeni kitaba göre hazırlanan 9. sınıf Coğrafya dersi konusu olan Harita Bilgisi ve Projeksiyon Yöntemleri slaytımızı ders kitaplarından yararlanarak özenle hazırladık. Slaytımız yüksek kalite ve konuya uygun bol görsel içermekte olup kapsamlıdır. Konu Etkinliklerinin çözümleri ve konu ile ilgili çıkmış yks soruları ve çözümleri de yer almaktadır. Sunuyu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. iyi çalışmalar.
13 Mb Boyutu olup 48 Sayfadan oluşuyor.

Slayt içeriği:
Harita Okuryazarlığı,
Projeksiyon Yöntemleri,
Harita Elemanları,
Ölçek ve Ölçek Çeşitleri,
Harita Çeşitleri,
Coğrafi Bilgi Sistemleri,
Uzaktan Algılama,
Konu ile ilgili sorular.

Bu Slaytla;
• Harita çeşitlerini ve haritalardan nasıl yararlanıldığını
• Geçmişten günümüze haritacılıkta yaşanan gelişmeleri öğreneceksiniz.

Harita Bilgisi
Slayt hazırlanırken yararlanılan kaynaklar: Meb Coğrafya 9 Ders Kitabı 2017, Meb Coğrafya 9 Ders Kitabı 2019
 

 

Yazar Hakkında

Coğrafya hayata bakış açım, hayat felsefem..

21 yorum

  • Uzunluk ve alan hesaplamalarını başka bir slaytta anlatacağız o yüzden. Bir de slayt çok uzamasın diye ayrı bir slayt olarak hazırlamayı uygun gördük. İyi çalışmalar dileriz.

  • Biz teşekkür ederiz yorumunuz ve ilginiz için. Slaytlarmızı Power Point 2010 programı ile hazırlıyoruz. Ekstra başka bir program kullanmıyoruz. İyi çalışmalar dileriz.

 1. merhaba slaytlar muhteşem, bir konu anlatımlı youtube video sitesi oluşturmak istiyorum. Slaytlarınızı kullanabilir miyim ?

  • Merhaba Ali. Bu konuda sana yardımcı olamayacağız. Bizim halihazırda bir youtube kanalımız var ve slaytlarımızla orada yayın yapmaya başlayacağız, bu konuda ziyaretçilerimizden de yoğun mesaj alıyoruz. İlginiz için teşekkür ederiz. iyi çalışmalar

 2. Teşekkürler Hocam, elinize sağlık. Coğrafyacıların çok uzun süredir kullandığı coğrafya.biz sitesi 3 aydır kullanım dışı soru sormak isteyen bilgi paylaşmak isteyen yada bir konuda fikir isteyenlerin kullanımı amacıyla keşke bir forum da açsanız.
  İyi çalışmalar

  • Merhaba Murat hocam. Bu konu ile ilgili sanırım daha öncede bir kere mesaj atmıştım. Şimdi kullanıcıların çoğu facebook coğrafya sayfalarında tartışma ve soru ortamı oluşturdular. Genelde sorunları ve soruları orada tartışıp çözüm arıyorlar biz de orada sohbetlere katılıyoruz. Bahsettiğiniz sitenin kapanmasının sebebi olarak da sosyal platformları görüyorum.

Cevap Yaz