Küresel Çevre Sorunları Slayt

7

Küresel Çevre Sorunları Slaytı

Sevgili arkadaşlar 11. sınıf Coğrafya dersi Çevre ve Toplum Ünitesinin Çevre sorunları, Kirlilik ve Atıklar bölümünde yer alan Küresel Çevre Sorunları slaytımızı yeni ders kitabından yararlanarak özenle hazırladık.  Slaytımız yüksek kalite ve konuya uygun bol görsel içermekte olup çok kapsamlıdır. Konu Etkinliklerinin çözümleri ve konu sonu ölçme ve değerlendirme sorularının da çözümleri yer almaktadır. Sunuyu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. iyi çalışmalar.
12.7 Mb Boyutu olup 60 Sayfadan oluşuyor.

Slayt İçeriği:
Küresel Çevre Sorunlarının Sınıflandırılması
Küresel Çevre Sorunlarının oluşumu, yayılımı ve etkileri
Küresel ısınma
Ozon seyrelmesi
Erozyon ve çölleşme
Çarpık kentleşme
Orman tahribi ve Yangınlar
Bitki ve hayvan türlerinin tahribiBu Slaytla;
• Çevre sorunlarının neler olduğunu, nasıl sınıflandırıldığını, oluşum ve yayılma süreçlerini, öğreneceksiniz.

Küresel Çevre Sorunları Slayt

 

 

Yazar Hakkında

Coğrafya hayata bakış açım, hayat felsefem..

7 yorum

 1. Elinize sağlık hocam Mehmet Ali hocamızdan sonra en fazla sizin kaynaklardan yararlandık. Okullar bittiği halde yeni eğitim yılı için çalışıyorsunuz çok sağ olun. Zaman kısıtlı olmasaydı da keşke çevre sorunları ile ilgili kısa videolar ve animasyonlar koysaydınız.(Mesela atmosfere saldığımız korbondioksitin atmosferi kaplaması ve bunun sonucunda uzaya gitmesi gerek ışınların tutulması gidememesinin gösterimi vb) yada buzulların erimesi ile ilgili eski ve yeni fotoğraflarla karşılaştırma gibi)
  Birde umarım coğrafya biz gibi burada da bilgi alışverişi soru güncel bilgiler için bir forum açarsınız.
  (Gerçi artık coğrafyabiz sitesinde olduğu gibi arkadaşlar sadece ihtiyacı varsa siteye girip indirip gidiyor)
  Tekrar çok teşekkür ederim iyi çalışmalar.

  • Murat hocam ilginiz ve yorumlarınız için teşekkür ederiz yıl boyunca yorumlarınızla destek verdiniz. Yeni dönemde slaytlarımızı zenginleştireceğiz. Sitemizin forum sayfası var ancak aktif etmiyoruz genelde bilgi alış verişi güncel bilgiler için facebook üzerindeki coğrafya gruplarını takip ediyoruz ve öneriyoruz.

 2. Selamünaleyküm geçen sene hazırlamış olduğunuz konu anlatım slaytları hem çok güzel hem de Milli Eğitim kitabından uyarlanmıştı.
  Bu seneki kitapları incelediğim kadarıyla farklılık gösteriyor yeni kitaplara göre tekrardan sunum hazırlayacak mısınız? Saygılarımla.

  • Aleyküm selam Fuat Uzer hocam. Yorumunuz için teşekkür ederiz. Yoğun bir şekilde hazırlıklıklarımız sürüyor. Slaytlarımızı yeni ders kitabından yararlanarak hazırlayacağız. İyi çalışmalar dileriz.

Cevap Yaz