OGM YKS Kampı Soru Çözümleri

0

OGM Materyal YKS Hazırlıkta Yanınızda

Merhaba sevgili arkadaşlar bugün sizlere Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Öğretim Materyalleri ve İçerik Geliştirme Daire Başkanlığı‘nın hazırlamış olduğu muhteşem içeriklerden bahsedeceğim. Özellikle YKS’ye girecek olan öğrencilerimizin mutlaka çözmesi gereken sorular, incelemesi gereken dokümanlar var. Malum pandemi sürecinde bu çalışmaların siz değerli öğrencilerimiz için kaçırılmaması gereken harika bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Birbirinden değerli uzman eğitimcilerin hazırlamış olduğu içerikler ve soru çözümleri ile sınav öncesinde eksiklerinizi tamamlayabilir, rakiplerinize fark atma imkanı bulabilirsiniz. Uzman ekip içerisinde Coğrafya branşında video soru çözümleri ile sizlere destek olmaya çalışan değerli hocamız Ferit ÖZDEMİR‘e buradan sizin adınıza çok teşekkür ediyorum.

Bildiğiniz üzere YKS’ye hazırlanan öğrenciler için Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Öğretim Materyalleri ve İçerik Geliştirme Daire Başkanlığınca interaktif katılım sağlayabilecekleri ve sorularını yöneltebilecekleri dijital bir platform oluşturulmuş YKS İnteraktif Soru Çözümleri Platformu, Youtube üzerinde 8 Şubat 2021 Pazartesi gününden itibaren yayınlanmaya başlanmıştı.

Öğrencilere uygulanan anketlerden alınan geri bildirimler sonucunda YKS İnteraktif Soru Çözümlerine ek olarak YKS konu anlatımları yapılacaktır. Konu anlatımları TYT AYT kapsamında yapılacak olup 05 Nisan 2021 tarihinde başlayacak 4 Haziran 2021 tarihinde sona erecektir.

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü‘nün “YouTube” kanalı üzerinden canlı olarak yapılacak konu anlatımları, YKS’ye hazırlanan tüm öğrencilere açık olacaktır. Öğrenciler canlı yayında anlatılan konularla ilgili merak ettiklerini sohbet sekmesinden sorabilecek, platform uzmanları o sorulara gerektiğinde anlık olarak gerektiğinde ise ders sonrasında düzenli periyotlarla cevap vereceklerdir.

Şimdi gelelim o muhteşem fırsatlara. Sevgili arkadaşlar burada 4 platformdan bahsedeceğim. Platformalara bıraktığım linklerden ulaşarak ücretsiz bir şekilde faydalanmaya başlayabilirsiniz. Şimdiden sizlere başarılar diliyorum. iyi çalışmalar

1- Coğrafya ve diğer tüm branşlardan YKS soru çözümlerinin yapıldığı YouTube Platformu için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

2- Coğrafya ve diğer tüm branşlardan çözülen YKS sorularının PDF’i için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

http://ogmmateryal.eba.gov.tr/panel/yks-kampi.aspx

Ogm Pdf

3- Coğrafya ve diğer tüm branşların konu özetleri için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

http://ogmmateryal.eba.gov.tr/panel/FasikulGoster.aspx

OGM Özet

4- Tüm Branşlardan Konu anlatımlarının yapılacağı Platform ise yine Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’nün YouTube Kanalı olacaktır.

OGM YouTube Kanalı

OGM Konu Anlatım

Yazar Hakkında

Coğrafya hayata bakış açım, hayat felsefem..

Cevap Yaz