Türkiye Turizmi Slayt

12

Türkiye Turizmi Slaytı

12. sınıf Coğrafya dersi konusu olan Türkiye Turizmi slaytımızı ders kitabından yararlanarak hazırladık. Slaytımız yüksek kalite ve konuya uygun bol görsel içermekte olup çok kapsamlıdır. Konu Etkinliklerinin çözümleri ve YKS çıkmış sorular ile çözümleri yer almaktadır. Sunuyu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. iyi çalışmalar.
10 Mb Boyutu olup 59 Sayfadan oluşuyor.

Slayt İçeriği:
Türkiye’deki Doğal ve Kültürel Sembollerin Mekân İlişkisi
Türkiye’nin Kültürel Mirası
Somut Kültürel Miras
Somut Olmayan Kültürel Miras
Türkiye’nin Turizm Potansiyeli ve Varlıkları
Türkiye’nin Turizm Politikaları
Turizmin Türkiye Ekonomisindeki Yeri

Bu Slaytla;
• Ülkemizin kültürel miraslarını,
• Ülkemizin turizm potansiyelini, politikasını ve turizmin ekonomideki yerini öğreneceksiniz.

Türkiye Turizmi Slayt
Slayt hazırlanırken yararlanılan kaynaklar: Meb Coğrafya 12 Ders Kitabı 2018

 

indir

Yazar Hakkında

Coğrafya hayata bakış açım, hayat felsefem..

12 yorum

 1. Hocam son olarak 18. kültürel varlığımız göbekli tepe var en son eklenen sunuda 17 adet var 18. olarak ekleyebilirsiniz. İyi çalışmalar

  • Merhaba Murat hocam. Bahsettiğiniz slaytı farklı bir hocamız hazırladığı için eksiklik olabilir. Eksik olan kısmı tamamlayacağız. iyi çalışmalar

 2. sıddık feryaz -

  Sayın hocam öncelikle ellerinize sağlık.12.sınıf slaytlarını da hafta sonları atabilirseniz daha çok faydalı olur diye düşünüyorum.

 3. Merhaba öncelikle emeğinize sağlık.Süper slaytlar yapıp paylaşıyorsunuz.Sizden bir ricam olacak 9,10,11. sınıf slaytları anlamında içerikler hem fazla ve hem de zamanında yükleniyor lütfen 12. sınıfla ilgili de zamanında slaytları yapıp atabilir misiniz gerçekten 12. sınıfların konu slayt konusunda çok sıkıntı yaşıyoruz.Jeopolitik konum ve sonrasındaki konu slaytlarını heyecanla bekliyoruz.

  • Merhaba Mehmet hocam. Yorumunuz ve ilginiz için teşekkür ederiz. 12. sınıf slaytlarını bu sene hazırlamaya başladık. O yüzden hepsini bitiremedik. Zamanı gelince hazırlayıp ekliyoruz. Şuan müfredata göre çok ilerideyiz. Slaytlarımızı hazırladıkça paylaşmaya devam edeceğiz. İyi çalışmalar dilerim.

 4. Merhabalar
  Ellerinize, gözlerinize sağlık. Ben de 12. Sınıf slaytlarına ağırlık vermenizi isteyeceğim. Her okul ve sınıf aynı düzeyde olmuyor malumunuz. Üstelik 12. sınıflar bu konular tamamlanır tamamlanmaz üniversite hazırlığı yapan sınıflar. Çalışmalarınız inanın büyük bir ilgi ve sabırsızlıkla bekleniyor. Şükran dileklerimle…

  • Merhaba Murat hocam. Güzel yorumunuz için teşekkür ederiz. 12. sınıf slaytlarını hazırlamaya devam edeceğiz. Çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Cevap Yaz